1997 yılında Türkiye'de kurulan ve sahip olduğu Spa, ahşap, mermer ve metal işleme tesisleriyle 37 ülkede spa projelerine imza atan Juno Spa'ya Avrupa'dan talip geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ve firmanın isminin anlaşma gereği gizli tutulduğunu belirten Juno Spa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güner Yavuzer, şu ifadelerde bulundu:

"Yapılan gizlilik anlaşması gereği ismini açıklayamadığımız Spa sektörün önde gelen bir Avrupa firmasından markamız için teklif aldık. Bu teklif bizi onurlandırdı, böyle bir teklifi beklemediğimiz için görüşmeler ve kararlar çok hızlı olamayacaktır. Sunulan ön teklifi değerlendiriyoruz. Firmanın %100 ya da %50 den fazlasına talipler.

Yaptıkları ön teklifte Türkiye, Ortadoğu ve Türki cumhuriyetler pazarında daha fizıbıl ve aktif olmak istediklerini, Türkiye'de üretim yapmanın avantajları ile daha güçlü olmayı hedeflediklerini, aynı şekilde kaliteli ve pratik üretim yapmanın mümkün olduğu ülkemizde, bunu fırsata çevirmek istediklerini. Türkiye’de sıfırdan tesis kurmak yerine aynı kalitede üretim yapan ve itibarı olan güçlü bir markayı satın almak istediklerini, bu nedenle Juno markasına ortak olarak ya da satın alarak daha da büyütmeyi hedeflediklerini söylüyorlar.

Zaten rakip firmayı eritmek, kapatmak maksatlı bir satın alma girişimi olsa yıllardır çocuğumuz gibi gördümüz, büyüttüğümüz Juno markasına bunu yapamayacağımız için teklifi dikkate almazdık."

  • Juno

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme