Söz konusu dönemde özkaynakları 1.043 milyon TL’ye yükselen Burgan Bank’ın, katkı sermaye dâhil özkaynakları 1,9 milyar TL’ye ulaşırken sermaye yeterlilik oranı konsolide bazda yüzde 16.65, solo bazda ise yüzde 18.55 olarak gerçekleşti.

Üçüncü çeyrek sonuçlarını değerlendiren Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç; “Burgan Bank olarak, zorlu piyasa koşullarına rağmen 2016 yılının üçüncü çeyreğini, krediler bazında sektör ortalamasının üzerinde büyüme ve 40,4 milyon TL kâr elde ederek tamamlamayı başardık. Bu başarılı sonuçlar bize, uzun vadede orta ölçekli bankalar arasına girme hedefimizi gerçekleştirme yönünde umut ve güç verdi” dedi.

Genel Müdür Murat Dinç “Burgan Bank Türkiye olarak, ana ortağımızın gücü ve ülkemize olan inancı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yükselen sermaye gücümüz, kurumsal, ticari ve leasing alanlarındaki büyümemiz, yetkin ve odaklı insan kaynağımızla işimize konsantre olarak ülkemize yatırım yapmaya, yapımızı güçlendirmeye ve başarılı sonuçlar elde etmeyi sürdürüyoruz.

Kurumumuzu ilk defa değerlendiren Fitch Rating’in, Burgan Bank’ın yabancı para uzun vadeli kredi notunu Türkiye’de alınabilecek en yüksek not olan BBB olarak açıklaması ile uluslararası alanda ülkemize ve markamıza duyulan güveni resmileştirirken, yine uluslararası platformlarda itibarımızın göstergesi olan Sendikasyon Kredi’mizi bu yıl da devam ettirdik.
Gelecek yıl hedefimiz bireysel bankacılık alanında yeni teknolojilere uyum sağlayarak daha çok digital bankacılık tarafında atılımlarla çalışmalarımıza devam etmek olacak” dedi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme