Ordu Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir yaptığı açıklamada, Orta ve Doğu Karadeniz'de olumsuz hava şartları  sebebiyle balıkçıların denize açılamadığını söyledi.
 
Aydemir, 3 gündür balıkçıların av yapamadıklarını ifade ederek, hava  muhalefetinin ister istemez balık fiyatlarını da artırdığını belirtti.


 
Av olmaması nedeniyle tezgahtaki balık fiyatlarının yükseldiğini dile  getiren Aydemir, başka illerden getirilerek tezgahlarda satışa sunulan balık  fiyatlarında 5 ile 7 lira arasında değişen oranda artış olduğunu bildirdi.
 
Tezgahta daha önce 6 ile 8 liradan satışa sunulan hamsinin  fiyatının  12 liraya yükseldiğini vurgulayan Aydemir, fiyatları artan diğer balıkların ise  mezgit, istavrit, çinekop ve palamut olduğuna işaret etti.
 
Aydemir, en çok fiyatı artan balıkların başında palamudun geldiğini  belirterek, daha önce 3 tanesi 10 liradan satılan palamudun bugünlerde tanesinin  10 liradan satışa sunulduğunu söyledi.
 
Şahin Aydemir, hava muhalefetinin düzelmesiyle birlikte balıkçıların  yeniden ava çıkacağını, fiyatların o günden sonra tekrar düşmeye başlamasını  beklediklerini sözlerine ekledi.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme