Başbakan Binali Yıldırım Çamlıca'da görüntü kirliliği oluşturan antenlerin ve anten kulelerinin tek bir noktada toplanması için yapımı süren Küçük Çamlıca TV -Radyo kulesi inşaatında incelemede bulundu. İstanbul'un manzarasını seyreden Yıldırım çalışmalar hakkında bilgi aldı.

RAMAZAN SONUNDA AÇILACAK

Kulenin 1 ayda tamamlanacağını belirten Yıldırım, vericilerin büyük bölümünün buraya yerleştireceğini belirtti. Yıldırım "Görüntü kirliliğine neden olan, sağlığa zarar veren çirkinliği ortadan kaldıracağız. Radyasyon etkisi ortadan kaldırılacak. Geç kalmış bir proje. İstanbul'a hayırlı uğurlu olsun. Ramazan ayının sonunda kuleyi açmayı planlıyoruz. Bazı yayıncılar, analog yayıncılar bize yer kalmayacak diye endişe ediyorlarmış. 125 Radyo ve TV'ye hizmet verecek. Endişelenmeye gerek yok" dedi.

138 METREYE ULAŞTI

220 metre uzunluğunda betonarme kule ve üzerine 165 metrelik anten direği ile toplam 365 metre uzunluğa sahip olacak yeni kule inşaatında 138 metreye ulaşıldı. 170 milyon liraya mal olması planlanlanan kulenin 176. ve 180. metrelerinde iki restoranın yanı sıra seyir terasları da bulunacak. Bölgede halen yapımına devam edilen Çamlıca Camisi'yle birlikte yaz aylarında hizmete alınacak kuleyi yılda 4,5 milyon kişinin ziyaret etmesi planlanıyor.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme