İŞ-YAŞAM

30 NİSAN 2017

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin kredi notunu yatırım yapılabilir seviyenin alltına düşürerek büyük tepki çeken kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, ABD Başkanı Donald Trump'ın uyguladığı negatif etkili ekonomik politikalarının dünyadaki bazı önemli ülkeler için de alarm verdiğini açıkladı.

Fitch'den yapılan açıklamaya göre Trump yönetimi, uluslararası ekonomik koşullar ve global kredi notları için bir risk oluşturuyor.

Fitch, Trump'ın bazı politikalarının ekonomik büyüme için olumlu ve pozitif olacağını ama göç ve uluslararası ticaret konusundaki politikalarının bir direnç noktası olduğunu belirtti. 

Fitch, ülke notları açısından öncelikli risk olarak, öngörülebilirliği azalan ABD politikası, daralan uluslararası sermaye akışları gibi unsurlar nedeniyle ülkelerin ekonomik büyümelerinin darbe alma ve kamu finansmanlarının baskı altına girme olasılıklarını gösterdi.  

Fitch, "Trump yönetimi altında en fazla risk taşıyan ülkelerin, önceki yönetimlerde ABD ile yakın bir ekonomik ilişkiye sahip olan ancak mevcut mali dengesizlikleri olan ve buna ek olarak, ABD'ye göç edenler veya mallarını ABD'ye gönderen çok sayıda göçmen barındıran ülkeler" dedi.

İŞTE O 14 ÜLKE

Almanya, Kanada, Japonya, Çin, Meksika, Hollanda, İngiltere, Honduras, Nikaragua, Guatemala, El Salvador, Brezilya ve Doğu Asya ve Orta Avrupa olmak üzere Trump politikalarından olumsuz etkilenebilecek ülkeler ve bölgeler listesinde yayınlandı. 

 

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 20:45
    trump göreve gelmeden gergin kavgacı çatışmacı bir kişilik ve tutum sergileyerek göreve geldi,tutumunu değiştirmesi lazım,merkezi yönetim lidere göre hiza alır diyoruz.
  • Misafir 11 Şubat 2017 Cumartesi 14:33
    çare trump
Kalan karakter : 2000
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme