Halkbank'tan KAP'a gönderilen açıklamada, "Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 03.02.2017 tarih, 2017/1 sayılı Kararı'na istinaden, Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde kayden izlenen Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na ait Bankamız ödenmiş sermayesindeki yüzde 51,11 oranında ve 638.825.500 TL itibari değerdeki hisselerin 10.03.2017 tarihi itibarıyla Türkiye Varlık Fonu'na devri gerçekleşmiştir" denildi.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi'nden geçtiğimiz ay yapılan açıklamada Halkbank'taki yüzde 51.11 oranındaki kamu hissesinin gerekli izinlerin alınmasının ardından fona devredileceği belirtilmişti.

Özelleştirme İdaresi'nin ardından Halkbank'tan yapılan açıklamada da, "Türkiye Varlık Fonu'na aktarılan söz konusu hisseler, bağlı olduğumuz Bakan tarafından temsil ve idare olunmaya devam edecek olup Bankamız devlet sahipliğinde herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır. Bankamız, Bankacılık Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca ve Bankamız Yönetimi tarafından belirlenen hedefler doğrultusunda faaliyetlerine devam edecektir. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na ait Bankamız hisselerinin Türkiye Varlık Fonu'na devredilmesi işlemi, hissedarlarımızı etkilemeyeceği gibi Bankamız, yatırımcılarımız ve uluslararası finans kuruluşlarıyla olan sıkı iş birliğini sürdürmeye devam edecektir" denilmişti.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 15 Mart 2017 Çarşamba 00:47
    varlik fonuna devrolan isletmenin (bu kez bir banka) geliri gideri nereye harcandi diye hesap sorulamayan yargi kapisi kapali olan bir durumu ifade eder.bakan isterse zimmetine kullansin kimse ne yaptin diyemez, bu arada Turkiye suanda da guclu ve mutludur, Cumhuriyetimiz icin Hayır..
  • Misafir 15 Mart 2017 Çarşamba 00:39
    Halkin mali nasil denetimsiz devredilir, bu hepimizin.
  • Misafir 14 Mart 2017 Salı 21:28
    kimi demis kime satildi kimi demis hangi aganin cahillerle ugrasmak sinirlenmemek mumkun degil.. bu cogu buyuk ulkede olan bir fondur..farkli acilardan faydalari vardir..kimseye bisey satildigi yok guc tek catida toplaniyor biraz arastirmak okumak lazim
Tüm yorumları göster(15)
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme