THY'den yapılan açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edecek yolcularımızın dikkatine. ABD varışlı seferlerimizde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması konusunda  ilgili otoritelerce karar alınmıştır.  Medikal cihazların hariç tutulduğu uygulama kapsamında elektronik eşyalar uçak altı kargo bölümünde taşınabilmektedir" denildi. 

Haberlerle ilgili olarak THY'den sabah yapılan açıklamada ise, THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, ellerine henüz resmi bir bilgi gelmediğini söylemiş ve konuyla ilgili olarak gelişmeleri takip ettiklerini belirtmişti. Üstün, ‘Uçuşlarımızdaki güvenlik uygulamaları normal olarak devam ediyor. Henüz ABD'den gelen resmi bir bilgi yok" demişti. 

ABD SINIRLAMA GETİRİYOR

ABD'de İç Güvenlik Bakanlığı, ülkeye seferleri bulunan bazı yabancı havayolu şirketlerinin uçuşlarına sınırlandırma getirmeye hazırlanıyor. Reuters'a göre cep telefonundan daha büyük elektronik eşyalar yasak kapsamına girecek ve kabinlerde taşınamayacak. Reuters, bir yetkiliye dayandırdığı haberinde kararın terör tehdidiyle ilgili olduğunu açıkladı.

Haberde yasak kapsamındaki iki ülkenin Ürdün ve Suudi Arabistan olduğu, diğer ülkelerin ise henüz belli olmadığı ifade edildi. Öte yandan yasak kararı ABD'li havayolu taşıyıcılarını kapsamayacak.

ABD'nin uygulamaya başlayacağı yeni yasak laptop, ipad ve kamera gibi elektronik eşyaları kapsıyor. Tıbbi cihazlar ve cep telefonları ise yasak kapsamına girmeyecek.

TWITTER'DAN DUYURDU

ABD'nin yasak kararı, Ürdün Kraliyet Havayolları (Royal Jordanian Airlines), Twitter hesabından yapılan bir açıklama ile ortaya çıktı. Hesaptan yapılan paylaşımda Kuzey Amerika uçuşlarında çoğu elektronik cihazın kabinlere alınmasını yasaklanacağı belirtildi. Haber Suudi Arabistan resmi haber ajansı tarafından da doğrulandı.

AP LİSTEYİ AÇIKLADI

Öte yandan AP Haber Ajansı'na bilgi veren ABD'li bir yetkili ise, yasağın 10 uluslararası havalimanından ABD'ye yapılacak direkt uçuşlarda uygulanacağını söyledi. Yetkilinin verdiği bilgiye göre o havalimanları şöyle:

Kahire (Mısır), Amman (Ürdün), Kuveyt, Kazablanka (Fas), Doha (Katar), Riyad ve Cidde (Suudi Arabistan), İstanbul (Türkiye), Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri)

KESİN AÇIKLAMA BUGÜN

Yetkililer, bu yasaklama kararının neye dayanarak alındığı konusunda ise bilgi vermedi.

Öte yandan AP'ye konuşan bir diğer yetkili ise yasağın 10 değil 9 havalimanını etkileyeceğini ve kesin listenin bugün öğleden sonra açıklanacağını kaydetti.

THY'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Öte yandan söz konusu haberlerdeki iddialar üzerine THY'den bir açıklama yapıldı. THY'den yapılan açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edecek yolcularımızın dikkatine. ABD varışlı seferlerimizde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması konusunda  ilgili otoritelerce karar alınmıştır.  Medikal cihazların hariç tutulduğu uygulama kapsamında elektronik eşyalar uçak altı kargo bölümünde taşınabilmektedir" denildi. 

THY tarafından yapılan yeni açıklamada ise, uygulamanın dört gün sonra hayata geçirileceği belirtildi. 

BAKANLIK TARAFINDAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan da, Sivas'ta gazetecilerin konuyla ilgili soruları üzerine bu kararın gerek Türkiye gerekse
ABD için doğru olmayacağını söyleyerek, şöyle konuştu:

"ABD uçuşlarına sınırlama ülkemiz açısından da ABD açısından da doğru bir uygulama değil, İstanbul'u başka yerlerle
karıştırmasınlar. ABD'nin ilgili otoriteleriyle de görüşüyoruz. ABD uçuşlarına sınırlama yolculuk konforu ve sayısını
düşürebilir. Uygulamadan geri adım atılmasını veya uygulamanın hafifletilmesini konuşuyoruz."

İNGİLTERE DE KERVANA KATILIYOR

ABD'den sonra İngiltere'de Türkiye'nin de aralarında olduğu 6 ülkeden İngiltere'ye yapılacak uçuşlarda kabin içine cep telefonundan büyük elektronik eşyaların alınmasını yasakladı.

Türk Hava Yolları'ndan (THY) konuyla ilgili henüz resmi açıklama gelmezken İngiltere'de Başbakanlık yasağı duyurdu. Sivil havacılık güvenliği konulu toplantıda bugün kararın alındığı, uzunluğu 16, genişliği 9,3 ve derinliği de 1,5 santimetreden fazla olan her türlü elektronik cihazın yasak kapsamında olduğu açıklandı. Yasak kapsamındaki ülkeler ise Türkiye, Lübnan, Ürdün, Mısır, Tunus, Suudi Arabistan olarak açıklandı.

İngilitere basınında çıkan haberlerde yasak kararının, yaklaşmakta olan bir saldırının spesifik bir istihbaratının sonucu değil, terörizmin İngiltere'ye karşı genel tehdidi ile ilgili olduğu belirtildi.

İngiltere'ye Türkiye'den THY dışında Pegasus, Atlasglobal, British Airwasy, gibi tarifeli uçuş yapan havayolu şirketleri dışında tarifesiz seferler yapan İngiliz şirketler de bulunuyor.

Konuyla ilgili HABERTURK.COM'a açıklamalarda bulunan Gazete HABERTÜRK Yazarı Güntay Şimşek, ABD tarafından getirilen düzenleme ve yasakların ardından bunu genellikle İngiltere ve Kanada'nın da takip ettiğine, bu nedenle bu iki ülkeden de benzer yasakların gelmesine çok şaşırmamak gerektiğine dikkat çekiyor.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

ABD'nin başkenti Washington'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin, 8 ülkeden doğrudan uçuşlarda cep telefonundan büyük elektronik cihazları yolcuların yanlarına almalarını yasaklayan kararına ilişkin, "Bir endişe varsa güvenlikle ilgili birimlerimiz bir araya gelip tedbirleri almamız lazım. Yasaklamalarla bu iş olmaz. Bir DEAŞ teröristi herhangi bir yerden binebilir. Önemli olan, onların bindiği yerlerde gerekli tedbirleri alabilmektir." dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Ulusal Basın Kulübü'nde Turkish Heritage Organization (THO) tarafından düzenelen panelin çıkışında basın mensuplarının "elektronik cihaz kısıtlaması" ile ilgili sorularını yanıtladı.

Konunun henüz çok yeni olduğunu ve gerekli taraflarla görüşmeleri yaptıklarını dile getiren Çavuşoğlu, doğru tedbirlerin alınması için ortak çalışılmasının önemine işaret etti.

Kısıtlama kararıyla ilgili olarak hem ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.R. McMaster ile yüz yüze, hem de telefonda ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile görüştüklerini söyleyen Çavuşoğlu, "Bir endişe varsa güvenlikle ilgili birimlerimiz bir araya gelip tedbirleri almamız lazım. Yasaklamalarla bu iş olmaz. Bir DEAŞ teröristi herhangi bir yerden binebilir. Önemli olan, onların bindiği yerlerde gerekli tedbirleri alabilmektir." şeklinde konuştu.

Çavuşoğlu, özellikle yabancı DEAŞ savaşçıları içinde çok sayıda Avrupa vatandaşı olduğuna dikkat çekerek bu tedbirin kalıcı bir tedbir olamayacağına işaret etti.

Bakan Çavuşoğlu şunları kaydetti:

"Bunlar kalıcı tedbirler değildir. Kendileri de 'İlave tedbirler konusunda çalışıyoruz ama şu anda acil olduğu için bunu almamız gerekiyordu' dediler. ABD'nin veya herhangi bir müttefikimizin endişesi bizim de endişemizdir. Varsa bir sorun bunu beraber çözmek en doğrusudur. Bu konudaki görüşlerimizi paylaştık. Geçici tedbirler değil kalıcı ve en etkili tedbirleri beraber almamız lazım. Normal yolcuları cezalandırmak yerine tehdit oluşturabilecek kişilere karşı alacağımız tedbirler daha sağlıklı olacaktır."

ABD, 8 ülkeden doğrudan uçuşlarda boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihazları yolcuların yanlarına almalarını yasaklayan bir karar almış, hemen ardından İngiltere hükümeti de Türkiye dahil 6 ülkeden Birleşik Krallık'a doğrudan yapılan uçuşlarda, yolcuların bazı elektronik cihazları kabine almasının yasaklandığını duyurmuştu.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 22 Mart 2017 Çarşamba 01:17
  ayni seyi sizde uygulayin
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 23:38
  Bence telefonlarda yasaklanmalı :)
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 22:52
  Üçüncü havaalanı rahatsızlığı bunlar. Avrupada rahatsız ABD ye kadar uzandı demek :)
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 21:29
  Bizde aynı şekilde ilgili ülkelerden isteyelim bu kısıtlamaları
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 21:08
  terör örgütü mensuplarının Türkiye üzerinden abd ye uçtuğu için konulan bir uygulama. gayet normal bir şey.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 22:37
  Terör örgütleri avrupada cirit atıyor boşboşuna ülkemi kötüleme.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 23:46
  terör örgütü mensupları sadece türkiye'de mi var? Avrupa'da da var. Uygulama saçmalığın ileri boyutu.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:55
  Büyük Türkiye' nin gerçek hali bu işte. 3. dünya ülkesi. siz hala uyuyun... Sadece biz kendimize büyük diyoruz, dünya da bize gülüyor
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 22:38
  avrupada apo posteri açanlara bir şey söyle önce...
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:27
  Evet Laptopu tableti telefonu ucagin bagajina verelim, bavullari atsinlar insan gibi kaldirip koymasinlar firlatip atsinlar, sonra kirilan parcadan firmamiz sorumlu degildir aciklamasini yapsinlar sonra
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:12
  bir arkadas herkes iphone markali tlfnlari cöpe atsin demis cok guldum sanki bi iphone ile is biticekmis gibi dunyanin parasini verdik ona senin lafinla mi aticaz bayir herseyi iphone a bağlamakta sacma ne alip veremediginiz var kimseyi almasi icin zorlamiyolar
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:11
  Eyyyy eyyyy diye diye adımız ortadoğu kervanına katıldı.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 19:54
  Ne bekliyorduk kendi vatandaşın güvenliğini koruyor Bizim. Gibi her taraf Suriyeli ıraklı dolu ülkemizde yabancı gibiyiz ipini koparan elini kolunu sallayarak ülkeye giriyor
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 19:37
  bazi arkadaslar THY yasak gelmis zannediyor. O yasak Turkiyeden ucus yapan tum hava sirketlerine geldi.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 19:20
  yazık biz yasaklanacak ülkemiydik be
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 19:15
  Sizde abd firmalarina aynisini uygulayın madem öğle
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 19:06
  thy her koltuga bir tablet koyup ucuslarda interneti ucretsiz yapsın konu cozulsun.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 23:38
  Zaten oyle su an sadece internet ucretsiz degil ama konuda o degil zaten .Is yapmak icin gelen giden bi dunya yolcu var
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:57
  Biz müslümanlar dini lideri olmayan tek dinsel topluluk olmayı övünülecek bir şey sanmaya programlandığımız için bu tarz yasaklar baskılar daha da artarak gelir.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:55
  İsteyen istediği yapabilir. Ama karşılıklı yapılmalı güvenlik dahil herşey!
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:46
  Güvenlik değil ekonomik olduğu şehirlerden belli. Gelince yenisini al diyorlar
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:56
  türkiyeden kaç kişi gidip oradan bunları alabilir arkadaşım ne alakası var
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:44
  ABD bagajlardan hırsızlık yapacak
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:39
  bunun sebebi güvenlik değil....potansiyel müşteri yaratmaktır. gittiğinizde usa dan zarureten elektronik satın almanız gerekecek...
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:39
  az bile ortadogu istanbula toplandi kimseyi almasalar yeridir
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:38
  Nedense bu karar sadece Musluman ulkelere uygulanmis
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:57
  neden acaba bir düşün
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:30
  terörü yaratanla ve besleyenler terör amaçlı uygulamaya gidiyor. Al amerikayı vur ingiltereye.YERSEN
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:22
  2017-03-21 16:04:41 tek derdin omu kaldı
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:09
  sizde gitmeyin protesto edin kardeşim...?
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:08
  thy zaten bir sürü para alıyor verir bize cihazları kullanırız uçakta kalır işte ne var bunda :)
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:03
  İptal edin ucmayin ABD ye
 • Misafir 22 Mart 2017 Çarşamba 00:04
  Amac o zaten
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:00
  ABD den 2 hafta önce THY ile döndüm. Bavulum banttan çalındı. THY acile bagajları fij karşılığı teslim etmelidir, yoksa kimse bilgisayarını kolay kolay bavula koymaz. BAVULUNUZA SİGORTA YAPTIRIN
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 17:07
  Güvenlik için her türlü tedbir alınır.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 19:21
  muslumanlara karsimi sadece
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 17:02
  Artık kimse ABD ye THY ile uçmaz. Zaten genelde Avrupa havayolları daha ucuza uçuyor.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:48
  kaç defa amerikaya gittin ? herkes thy ile uçuyor
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 16:51
  yahu bagajlarda surekli hirsizlik oluyor!!!!!!
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 16:41
  ne var bu karada ? keyfi mi görünüyor?
 • Misafir 22 Mart 2017 Çarşamba 00:06
  Gayet keyfi uygulama .Laptopun ne zarari var .Hadi diyelim var niye deltayla ucunca zarari yok ?
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 16:26
  Aynısını siz de yapın asil teroristler batıdan geliyor... Taviz vermemek lazım
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 16:10
  butun herkes iphone markali telefonlar çöpe atsın... bedavaya protesto olmaz
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:18
  INTERNETIDE KULLANMIYALIM
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 21:02
  aldıktan sonra neden çöpe atıyorsun hiç almayın
 • Misafir 22 Mart 2017 Çarşamba 00:50
  Steve Jobs mezarda takla attı kardeş napıyosun ..
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 16:04
  çocukları nasıl susturacağız peki
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 19:36
  kitap okumaya alıştırsanız? ya da yatıp uyusunlar.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 16:03
  hükümetin mükemmel dış politikaları sayesinde adımız ortadoğu ülkeleriyle bir anılır oldu.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 16:27
  ya sev ya terket
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 16:46
  evet
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 16:56
  EĞİLELİM İSTERENİZ ?
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:02
  zaten bir ortadoğu ülkesi burası :D ?
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:03
  ayyy aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış,kendini avrupanın göbeğinde falan mı hissettin acaba ? tam ortadoğunun merkezindesin zaten
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:04
  yani sen diyorsunki hükümet,abd ve avrupa ne diyorsa onu yapmalı ve bu tür uygulamalardan sıyrılmalı ?
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 19:23
  sanki onceden cok seviyolardi
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:27
  Zaten Ortadoğu Ülkesi olduğumuz gerçeği kabullenelim
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 20:58
  terkedemiyoruz işte sayenizde. Yoksa evetçilerle aynı ülkede bataklığa saplanmak istemiyoruz
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:58
  Mütekabiliyet esasına göre aynı uygulamayı bizimkiler de onlar için yapsın o zaman.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:57
  Aynı şekilde karşılık verilmeli.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:56
  müslümana konformu düşünecek adamlar birde
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:55
  saatleride çıkarakmı, nolur nolmaz
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 18:01
  iyi güldürdün, tebrik ederim
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:48
  çok doğru bir karar
 • Misafir 22 Mart 2017 Çarşamba 00:11
  Neye gore dogru karar ?
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:43
  tum markalar abd ye gitsin cin markalarini alalim abd batsi.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:54
  trump şok, trump iptal !
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:39
  SAÇMALIK
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:32
  ortadoğu terör ulkesi olduk
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:18
  bagajda demek kırılma riski çok yüksek demek
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 17:03
  asıl çalınma riski daha da yüksek
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:01
  Ayni missilemeyi yapsinlar
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:45
  Ömrümde gördüğüm en saçma uygulama anlamsız
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:32
  bu kabul edilemez
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:31
  belki de bir güvenlik önlemidir
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:31
  Eee bavul içinden çalınmıyacağı garantisini verecekler mi?
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:27
  Ne alaka ???
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:20
  Geçen hafta merkel ordaydı. Havaalanları çalışmıyordu. Trumptan rica etti galiba
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:20
  muhtemelen amerikalı ve avrupalı şirketleri kollamak için
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:13
  inşallah Avrupa ülkeleri de aynı saçmalığı yapmaya kalkmaz.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:13
  Garip olan birşey yokki. Her Uçakta wifi yok zaten olsa bile paralı.Ne yapacaksın laptopu .O arada film seyret uçakta.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:13
  laptopsız asla
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:10
  Tablete bön bön bakmak yerine kitap okumak zorunda kalacağız! Allah'ım bu ne zulüm!!!! :P
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 21:00
  1 türk insanı ortalama 40 yılda 1 kitap okuyor. Hesap et...
 • Misafir 22 Mart 2017 Çarşamba 00:15
  Sirketin is icin verdigi laptobu bagaja ver rahat rahat kitap oku diyorsun
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:08
  16 saat yolculuk süresi için sorundur!
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 19:39
  Yat uyu; oraya vardığında zinde olursun.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:08
  Saçma sapan bir yasak. Bavulla gelen eşya nasıl kontrol edilecek.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:08
  amaç ne ki? sonuçta uçağın altında yine gidecek.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:05
  Bizde ABD gelen uçaklar için aynısını yapalım bakalım ne olacak.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:02
  Ayrımcılık! Amerika yakında ya batar, ya da Trump suikaste kurban gider.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:00
  resmen müslümanları tahrik ediyorlar ötekileştiriyorlar ırkçılık yapıyorlar
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 23:32
  Birtakım dinlere karşı olmak ırkçılık veya faşizm değil, inançlara saygısızlıktır.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 14:00
  amacı nedir acaba
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:58
  yakında bazı!!! ülkelerden kemerle saatle kolye küpeyle yolcuda kabul etmez bunlar
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:58
  Yabanci sirketlere kendi sirketleri serbest ekonomik politik karar ayni zamanda
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:57
  mümkünse hiç gelmeyin diyeceklerde ağızları varmıyor
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:56
  adamda kötü niyet varsa serbest olan ülkeye iner oradan abd ye uçar
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:54
  hoaydaa
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:54
  bazı ülkelerden!!! yani müslüman ülkelerden
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:53
  kendi yetistirdekleri teror kendi baslarini yiyecek.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:52
  korkunun ecele faydası yok abddddd
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:52
  resmen gelmeyin diyorlar
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 10:34
  tüm dunyaya yavas yavas savas aciyorlar kendi sonlari gelecek
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 10:13
  kabine alınmıyor demek bagajda olacak demek o kadar sorun deyil.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 13:58
  9 saat yolculuk boyunca bilgisayarında çalışamayacaksın daha ne olsun. İş adamları, akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler için çok kötü haber. En kötüsü de diğer ülkeler içinde Türkiye'nin de yer alması.
 • Misafir 21 Mart 2017 Salı 15:07
  5bin liraya aldığım bilgisayarı kimse kusura bakmasın bagaja koyup çaldıramam.
Kalan karakter : 2000
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme