Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında yeni bir protokol imzalandı.

Protokol kapsamında; araçların otoyollarda giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasında kat etmiş olduğu mesafe ve süre bilgilerinden araçların ortalama hızları tespit edilecek. Yasada belirtilen hız limitlerini aşan araçların plakalarına Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddesi uyarınca trafik idari para cezası tatbik edilmesi mümkün olacak.

1 TEMMUZ 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLAYACAK

Türkiye genelinde 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak olan bu sistemle; sürücülerin otoyollarda kullandıkları araç sınıflarına tanınan hız limitleri üzerinde araç kullanmaları ve bu nedenle gerçekleşen kazaların sonuçlarının ağırlaşmasını önlemek, egzoz emisyonlarının doğaya verdiği zararı en aza indirmek, aşırı hıza bağlı yüksek yakıt sarfiyatının ithalat üzerindeki yükünü hafifletmek amaçlandığı kaydedildi.

HANGİ OTOYOLLARDA BAŞLAYACAK?

Sistem Ankara-İstanbul, İstanbul-Edirne, İzmir-Aydın, Niğde-Şanlıurfa, Adana-Mersin ve Adana-Şanlıurfa otoyollarında eş zamanlı olarak 01 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başlayacak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 17 Haziran 2017 Cumartesi 02:33
    İnsanları nasıl sömüreceklerini şaşırmışlar artık.Madem tasarruf diyorsunuz vergilere bakın.Adamın en son model aracı var hız sınırı 120.Başka birinin aracı eski model o da 120.saçmalığa bak
  • Misafir 17 Haziran 2017 Cumartesi 02:29
    İnsanları nasıl aömüreceklerini şaşırmışlar.son model Audi de hız sınırı 120 fiat ta 120 saçmalığa bak
  • Misafir 08 Haziran 2017 Perşembe 21:19
    1-2 ay milletw kitlicekler cezayı , millet isyan edince iptal etcekler veya d100 den devam :)) parasız yol akar :))
Tüm yorumları göster(146)
Kalan karakter : 2000
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme