Akfen Holding tarafından 1999 yılında kurulan TİKAV, üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği sağlamayı hedeflediği Bireysel Gelişim Programı’nda (BGP) 300’üncü mezununa ulaştı.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre, TİKAV’ın BGP’si kapsamında Elazığ Fırat Üniversitesi’nden 2016-2017 akademik yılında mezun olan 11 TİKAV bursiyeri İstanbul’da 2017 yılı Yaz Programı’na katıldı. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, "İngilizce çok önem taşıyor. Bilmezseniz bizim gibi firmalarda yeriniz yok. İsterseniz okul birincisi olun, yabancı diliniz yoksa hiçbir şansınız olmaz" diye konuştu.

Türkiye’nin lokal değil uluslararası eğitimli insanlara ihtiyacı olduğunu vurgulayan Hamdi Akın, "Telefonu kaldırdığınızda dünyanın her tarafında konuşabileceğiniz dostlarınız olmalı" dedi. Akın sözlerine şöyle devam etti, "Dünyada artık her şeye ulaşmak çok kolay hale geldi. Ama tek bir şart var, İngilizce. Bunu biliyorsan dünyada neler olduğunu hemen öğrenmek mümkün oluyor. Kendi fikirlerinizi oluşturabilmek, dünyaya entegre olabilmenizi sağlayabilmeniz açısından anadil İngilizce. Dilde milliyetçilik yapılmamalı"

Bireysel Gelişim Programı’nda 300’üncü mezununa ulaşan TİKAV’da öğrencilere tavsiyeler veren Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, "İngilizce bilmezseniz iş bulamazsınız" dedi.

FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLIYOR

TİKAV BGP kapsamında özellikle toplumsal ve ekonomik nedenlerle eğitim, kültür ve kişisel gelişim olanaklarına ulaşmada zorluk çeken üniversite öğrencilerine fırsat eşitliği sağlamayı amaç ediniyor. Öğrenciler çeşitli kişisel gelişim, yabancı dil ve bilgisayar eğitimlerine, kültür-sanat ve toplum hizmeti programlarına katılarak bilgi ve becerilerini zenginleştiriyorlar.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 18 Haziran 2017 Pazar 15:12
    anadilim gibi ingilizce konusuyorum amerikadan geldim. tabi benimle çalışmak istiyorlar ama verdikleri maaş lise mezunlarına teklif ettiği maaş bende onları kabul etmiyorum durum bu
  • Misafir 18 Haziran 2017 Pazar 14:08
    Kendisi hangi seviyede İngilizce biliyor sormak lazım.Bu kadar işsizlik varken artık bunun gibi gücü ve parayı elinde tutanlar îçin bu işler tatmin olma işine dönecek.Efendim,alacağınız çaycı bir tek İngilizce bilmesin,Almanca,Fransızca,İtalyanca ve İspanyolca da bilsin.Her servisinde farklı bir dille size sunsun.O zaman daha bir mutlu olursun...
  • Misafir 18 Haziran 2017 Pazar 14:08
    Türkce bilmeyen ise alinmasin, sonucta Türkiyede yasiyoruz.. ingilizler türkce ögrensin! Bende ingilizce bilenleri ise almiyorum zaten ihtiyacim yok olursada türkce ögrenip gelsinler o zaman is yapariz belki!
Tüm yorumları göster(17)
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme