Başbakan Binali Yıldırım, Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp, uzatılmayacağı yönündeki soruya "Kurban Bayramı tatilini salı günü Bakanlar Kurulu'nda görüşeceğiz" dedi. 

Başbakan Yıldırım: "(Kurban Bayramı tatili) Şu anda tabii Hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm, -mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80'i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette- bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı'nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan da hemen ardından yaptığı açıklamada, Bakanlar Kurulu'ndan hayırlı bir karar çıkacağını tahmin ettiğini belirterek  "Bayram tatilinin uzaması turizm açısından isabetli olur" dedi. 

 

 

 

 

 

 • kurban bayramı 2017
 • Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak
 • kurban bayramı tatili uzatıldı mı

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
 • Misafir 15 Ağustos 2017 Salı 12:34
  İdari izin verilecek, özel sektör çalışmaya devam edecek. Özel çalışanın verdiği vergi ile maaş alan devlet memuru tatil yapacak.
 • Misafir 12 Ağustos 2017 Cumartesi 11:46
  Sayin devlet buyuklerim turizimde ki acik dis turizim disaridan gele turist ile kapatilir yurt icinden gelecek olanla degil :) yine bir seyleri yalnis yapiyoruz galiba
 • Misafir 12 Ağustos 2017 Cumartesi 10:35
  Özel sektöre de olsun
Tüm yorumları göster(137)
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme