Hintli Tata Grubu tarafından geliştirilen dünyanın en ucuz otomobili unvanına sahip 'Nano' 2010 yılında Türkiye'de piyasaya sunulacak. 8 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satılması planlanan Nano'dan ilk etapta 15 bin adet sipariş verildi.

Küçük boyutlarına rağmen 4 kişinin rahatça sığabildiği otomobil, çift silindirli özelliğiyle yakıtta motosiklet gibi cimri olacak. A sınıfı olarak bilinen şehir arabalarından daha küçük olan Nano, 'micro otomobil' dönemini de başlatacak.

İŞTE TATA NANO.. TIKLAYIN


Nano'da Euro-4 normlarındaki çift silindirli 623 cc'lik benzinli motor önde bulunuyor ve 33 beygir güç üretiyor. Nano, 3,1 metre uzunluğunda, 1,5 metre genişliğinde ve 1,6 metre yüksekliğinde. Hem standart hem de lüks modelleriyle; geniş renk ve aksesuar tercihleri ile satışa sunulacak. Böylece Nano, şahsi tercihlere göre kişiye özel olarak kullanılabilecek.

Dünya tarihindeki 4. 'halk otomobili' olacak

Tata yetkililerine göre geniş kitlelere hitap eden 'halk otomobili' sıralamasında Nano dünya otomotivini değiştiren dördüncü model olacak. Ford T otomotiv tarihini değiştiren ilk otomobildi. Ford T'nin ardından Hitler'in emriyle geliştirilen Volkswagen Beetle (Kaplumbağa), geniş kitlelerin kullandığı ikinci model olmuştu. Beetle'nin ardından Rusya'da Stalin'in emriyle üretilen Lada, dünya genelinde tercih edilen üçüncü model oldu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Tüm yorumları göster(65)
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme