Hükümet ile memur sendikaları arasında devam eden toplu görüşmelerin 3. turunda 'prostat' tartışması yaşandı. Diyanet iş kolundaki sorunları anlatan bir sunum yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Yıldız, din görevlilerinin meslekten ayrılmak için çeşitli gerekçeler ürettiğini öne sürdü. Yıldız'ın "25-30 yaşındaki imamlar meslekten ayrılmak için prostat raporu alıyor" sözleri toplantı salonuna bomba gibi düştü.

Toplantıya Kamu İşveren Kurulu adına başkanlık eden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Yıldız'ın bu sözlerini şaşkınlıkla karşıladı. Bakan Şahin Yıldız'a, "Bizim bildiğimiz imamlar dürüst insanlardır. Asla sahtekarlık yapmazlar" karşılığını verdi.

Toplu görüşmelerdeki 'prostat' tartışmasına Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de katıldı. Kahvevi, imamların sahte rapor alarak meslekten ayrıldıkları yönündeki iddialara sinirlenerek, doktorların töhmet altında bırakıldığını söyledi.

Bu tartışmalar üzerine Ahmet Yıldız, amacının, din görevlilerinin çalışma koşullarının zorluklarını ifade etmek olduğunu belirterek, sözlerinin yanlış anlaşıldığını kaydetti.

Vatan

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme