Unakıtan, Valilikte yaptığı konuşmada, Eskişehir'i yazılım üssü haline getirecek projelerin alt yapı çalışmalarını tamamlandıklarını kaydetti. Eskişehir'in yetişmiş iş gücü ve sahip olduğu 2 üniversite ile yazılım sektöründe söz sahibi olacağını ifade eden Bakan Unakıtan, şöyle konuştu:

''Ankara'dan TÜRKSAT, Eskişehir İl Özel İdaresi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile birlikte düğmeye basıyoruz. 10 gün sonra Vali Kadir Çalışıcı'nın da katılımıyla Ankara'da bir toplantı yaparak projeyi düşünceden gerçeğe çeviriyoruz. Türkiye'nin gelişebilmesi, ürün yapısını değiştirebilmesi için özel teşvik yasası hazırladık. Türkiye bundan sonra inovasyon projelerine önem vereceğiz. AR-GE ve yazılım sektörlerine teşvikler getireceğiz. İyi projeleri destekleyeceğiz.

Türkiye'nin üretim yapısını değiştirirsek ihracatımızda bir sıçrama meydana getirebiliriz. Cari açık gibi bir problemimiz var. Cari açık ithalat ve ihracat arasındaki malzemelerin, ara malların çok ithal edilmesinden kaynaklanıyor. Türkiye bu ara malları kendisi üretmesi lazım.''

A.A.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme