ABD elektronik sigarayı yasakladı!

Artık uçaklarda elektronik sigara içilemeyecek!

ABD elektronik sigarayı yasakladı!

HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ
ABD Ulaştırma Bakanlığı uçaklarda genellikle sigarayı bırakmak isteyenlerin kullandığı elektronik sigaranın (E-sigara) içilmesini yasakladı. Yasak bahar aylarında yürürlüğe girecek. Huffington Post'un haberine göre, Ulaştırma Bakanı Ray LaHood, ABD'deki bakanlığın sigara yasaklarına elektronik sigaranın da dahil edildiğini kaydetti. Yasak kararı, Amerikalı Senatör Frank Lautenberg'in, bakanlığın sigara yasağı konusundaki duruşunu netleştirmesi talebinin ardından geldi.

1987 tarihli ve uçaklarda sigara içilmesini yasaklayan düzenlemeyi hatırlatan senatör, elektronik sigaraların da zararlı olduğunu iddia etti. Plastikten yapılmış olan elektronik sigaralarda, sıvı nikotin çözeltisini ısıtan metal bir parça bulunuyor. Ancak bu sigaralar duman yerine buhar çıkarıyor. Normal bir sigaranın içinde ise 4 binden fazla zehirli madde bulunuyor!

Öte yandan ABD'de yaklaşık 46 milyon kişi sigara kullanıyor. Bunların da yaklaşık yüzde 40'ı her yıl sigarayı bırakmayı deniyor. İlk kez 2002 yılında yurtdışında satışa sunulan e-sigaranın ABD pazarında ise yer edinmesi kolay olmadı. 2006 yılına kadar zorlu bir süreçten geçildi. Fakat bu alandaki endüstri hızla büyüdü ve 2006'da binlerle ifade edilen kullanıcı sayısı ise bugün dünya çapında milyonlara ulaştı. Yani her hafta on binlerce kişi bu yeni e-sigarayı kullanmaya başladı. Diğer yandan, elektronik sigaraların yasal olup olmadığı ve riskleri tartışılmaya devam ediliyor.

BU HABERİN 11 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER
KUR ÇEVİRİCİ
PARA BİRİMİ
ÇEVİRİLECEK PARA BİRİMİ
KREDİ HESAPLAMA
KREDİ TUTARI
KREDİ VADESİ
AYLIK FAİZ ORANI
AYLIK TUTAR
4,600.66
TOPLAM TUTAR
1,000,600.66
DEPO KAÇA DOLAR?
FİYAT
85 TL
DEPO
85 LİTRE
285.00 TL
  • Sevimli bebeğin snowboard deneyimi
  • Dünyanın bir günü
  • Havuzda kendine ateş ettirdi
  • Zombilerin 100 yıllık değişimi