LÜKS OTOMOBİLLER

25 MART 2017
OTOMOBİL

Savaşçı bir İspanyol güreş boğası: Miura

16 Ekim 2016 Pazar, 03:11:41

Fatih Altaylı, her otomobilseverin hayallerini süsleyen ve 60’lı yıllara damgasını vuran Lamborghini Miura'yı tanıttı

 • 1
  1 | 10

  Bu hafta otomobil denemedim. Onun yerine daha güzel bir şey yazacağım size. Otomobil tarihinin belki en pahalı değil ama en ikonik ve en güzel otomobillerinden bana göre ilk sıraları alacak 3 otomobili önümüzdeki haftalar boyunca anlatacağım. Bunlardan biri İtalyan, diğeri İngiliz, bir diğeri ise Anglo Amerikan. Her otomobilseverin hayallerini süsleyen ve 60’lı yıllara damga vuran 3 otomobil: “Jaguar E Type, AC Cobra ve Lamborghini Miura...” 

  FATİH ALTAYLI/GAZETE HABERTÜRK

 • 2
  2 | 10

  Hoşunuza giderse diğerlerini de. Bu hafta Lamborghini ile başlayalım. Modenalı bir traktör üreticisi olan Ferruccio Lamborghini’nin otomobil işine giriş hikâyesini büyük ihtimalle biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için özetleyeyim. Traktör üretiminden bir servet yapmış olan Signor Lamborghini, bir gün müşterisi olduğu Enzo Ferrari’nin kapısına dayanır.

 • 3
  3 | 10

  Ferrari’lerin bazı parçalarında teknik sorunlar olduğunu, bunların kendi önereceği şekilde imal edilmesi halinde çok daha iyi sonuç alınacağını söyler. Enzo Ferrari, dostu Ferruccio’yu dikkate almaz, hatta biraz da bozuk atarak, “Sen işine bak. Biz burada traktör değil, otomobil üretiyoruz” diyerek adamcağızı postalar. Bu duruma çok bozulan traktörcü Ferruccio, kendi fabrikasına geri döner ve “Ben de bu Enzo’dan daha iyi spor otomobiller yapıp ona gününü göstermezsen namerdim” diyerek otomobil işine girmeye karar verir. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300