Kuzu postunda gizli kurt!

Daha güvenli olsun diye 1 milyar Euro harcandı!

Kuzu postunda gizli kurt!,Mercedes E serisi

HAKAN ÖZENEN-HABERTÜRK

2015 yılında tamamen yenileneceği bilinen Mercedes E Serisi adeta yeni bir fabrika kurulabilecek büyüklükte bir yatırımla ‘makyaj’landı. Milyar Euro’luk yatırımla yeni E Serisi gelecek dönemde tüm Mercedes ürün gamında kullanılacak güvenlik unsurlarıyla donatıldı.Markanın 2020 stratejisinin en önemli modellerinden biri olarak kabul edilen E Serisi pazara ilk kez çıktığı 1984 yılından bugüne kadar toplam 13 milyon adetlik bir satış rakamına ulaştı. Modelin tamamen yenilenmesine 2 yıl kala yapılan bu değişikliği alışıldığı üzere ‘makyaj’ diye tanımlayınca gözler ister istemez otomobilin dışında ‘milyarlık’ değişim’ arıyor.

O da var, ama Mercedes yeni E Serisi’ne harcadığı bunca parayla bu ve bundan sonra üreteceği tüm otomobilleri hem yolcular, hem yayarlar, hem de trafikteki diğer otomobillerin içindeki yolcular için çok daha güvenli hale getirmiş.

Yeni E Serisi, öndeki aracın hızını algılayıp hızını düşürüyor, gerekirse fren yapabiliyor, 50 km/s’ye kadar hızlarda sürücü dalmış bile olsa, otomobilin önüne atlayan yayaları algılayıp kendi fren yapabiliyor, şeridinden çıkmış otomobili kendiliğinden şeridin içine sokabiliyor. Yeni E Serisi’ndeki yenilikler bunlarla sınırlı değil, otomobilin ön yüzünde de ciddi bir makyaj hemen göze çarpıyor. Mayıs ayından itibaren Türkiye’de de satılmaya başlanacak olan yeni E Serisi’nin baz versiyonu olan E 250 167 bin TL’den satılacak. 4 bin adetlik bir satış hedeflenen E Serisi’nin Türkiye pazarında 2.0 litrelik benzinli motora sahip 211 beygirlik E 250 modeliyle birlikte, 2.1 litre 204 beygirlik dizel motorlu sürekli dört tekerlekten çekişli E 250 CDI 4MATIC ve E 350 BlueTEC 4MATIC modelleri satılacak. Diğer versiyonlar ise sipariş üzerine getirilebilecek.

KUZU POSTUNDA GİZLİ 585 BEYGİRLİK KURT
E Serisi’nin en yeni versiyonu ise markanın da “Kuzu postuna gizledik” diyerek sunduğu yeni sürekli dört tekerlekten çekişli, 800 Nm tork üreten 585 beygirlik E 63 AMG’nin modeli. E 63 AMG’de 557 beygir güç veren 5.5 litrelik çift turbolu V-8 versiyonunda 28 beygir daha güçlü olarak çıkıyor karşımıza ve istenirse standart bir E Serisi görünümünde satın alınıp trafikteki rakiplere ‘tatsız oyunlar’ oynanabiliyor.

BU HABERİN 2 YORUMU VAR.
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER
KUR ÇEVİRİCİ
PARA BİRİMİ
ÇEVİRİLECEK PARA BİRİMİ
KREDİ HESAPLAMA
KREDİ TUTARI
KREDİ VADESİ
AYLIK FAİZ ORANI
AYLIK TUTAR
4,600.66
TOPLAM TUTAR
1,000,600.66
DEPO KAÇA DOLAR?
FİYAT
85 TL
DEPO
85 LİTRE
285.00 TL
  • Erzurum'da dolunay böyle görüntülendi
  • 387 adet paket lastikle karpuz patlatmak
  • İp üstünde 500 metre
  • Atlayış ustası gençler