Klavye kullanımı kimileri için zor olabiliyor. Özellikle kitap veya senaryo gibi uzun yazılarda veya günlük işlerde zaman zaman düşündüğünüzü yazmak veya söyleneni yazmak büyük zaman alabiliyor. Dikte yazılımları uzun süredir piyasada olmasına karşın bugüne dek Microsoft’un uygulamalarında kendisine ait bir çözüm geliştirilmemişti.

Microsoft bugün duyurduğu Dictate eklentisiyle Office paketinde yer alan Outlook, PowerPoint ve Word uygulamasında çalışan eklenti ile kullanıcılar artık söylediğini yazdırabilecek. Microsoft mobil alanda Cortana ile dikte işlemini yapıyordu ancak MS Office uygulamasına yapılan bu güncelleme ile e-postalar, mektuplar ve sunular konuşularak yazdırılabilecek. Uygulamanın bir diğer dikkat çeken tarafı ise söylediğinizi tercüme etme yeteneği. İspanyolca söylediğiniz bir cümleyi İngilizce yazabilen Dictate uygulamasında 60 ayrı dil destekleniyor.

Maalesef şu aşamada Türkçe desteğinin olmadığını gördüğümüz uygulamanın yakın gelecekte dilimize de destek vermesini ümit ediyoruz. Uygulamanın kalabalık ofislerde kullanımı klavye kullanımına nazaran gürültü nedeniyle daha az tercih edilebilir.

Uygulamayı aşağıdaki adresten indirerek farklı dillerde Office uygulamalarınızda deneyebilirsiniz.

Microsoft Dikte Yazılım Eklentisi

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000
Kredi hesaplama, kur çevirici, "bir depo kaça dolar?" ve fazlası için tıklayın.
Sermaye Piyasası Araçları Vergilendirme