Samsung'dan Apple'a 30 TIR para!

1 milyar dolarlık tazminatı bozuk parayla mı ödedi?

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Samsung'dan Apple'a 30 TIR para! Sonra Oku

Dün çeşitli internet sitelerinde Samsung'un Apple'a ödemeye mahkum olduğu 1 milyar dolar tazminatı bozuk 5 centlerle ödediği haberi çıktı. Samsung'un Silikon Vadisi'nde bulunan Apple merkezine 30 tır dolusu bozuk para gönderdiği dedikodusu kısa süreli de olsa ABD'li haber sitelerinde de kendisine yer buldu. Hatta ödemenin bu şekilde yapılmasını bizzat Samsung CEO'su Kwon Oh-hyun'un istediği iddia edildi.

Bu haberin yalan olduğunu anlamak için çok fazla bir araştırma yapmaya gerek yok çünkü Samsung Cuma günü Apple ile arasındaki patent davası sona erince zaten konuyu temyize götüreceklerini ve ödemenin şu anda yapılmayacağını açıklamıştı. Bunun yanında arka arkaya 30 tırı da bölgede gören olmamış.

 

ÖLMEYEN ÜNLÜYE 'HUZUR İÇİNDE YAT' DİLEĞİ
Peki bu garip haber nasıl yayıldı? Kesin olmasa da bir İspanyol sitesinin forumundan çıktığı tahmin ediliyor. Kendine 'internet troll'ü diyen genelde ergen yaştaki kişiler özellikle güncel konular veya kişilerle ilgili spekülatif ve yalan hikayeler ortaya atıyor. Genelde insanları güldüren, sinirini bozan veya dehşete düşüren bu ilgi çekici hikayeler, sanal alemde hızlı bir şekilde yayılıyor.

Günün sonunda başta saçma gelen bu haberler 'gerçeğin ta kendisi' haline geliyor ve 'troll' amacına ulaşıyor. Bu aktivitenin örneklerini en çok ünlülerin ölüm haberlerinde görüyoruz. Eğer Facebook veya Twitter hesabınızdan ölmeyen bir sanatçı için 'huzur içinde yat' mesajı yayımladıysanız bu 'troll'endiniz anlamına geliyor.

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER

SOSYAL MEDYADA HTEKONOMİ

FACEBOOK
TWITTER
KUR ÇEVİRİCİ
PARA BİRİMİ
ÇEVİRİLECEK PARA BİRİMİ