ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Farklı okullarda eğitim gören öğrenciler, Cumhuriyet Meydanı'nda  toplandı. Döviz taşıyıp slogan atan öğrenciler, Özgecan'ın öldürülmesini protesto  etti.

Grup adına konuşan Samet Karataş, gençlerin, kadınların öldürülmesine  kayıtsız kalmayacağını göstermek için toplandıklarını söyledi.  

Genç bir fidanın yok edildiğini belirten Karataş, "Öğrenci  arkadaşlarımızla Özgecan'ın sahipsiz olmadığını göstereceğiz. Katilerinin, sadece  cezaevinde yatmalarının değil, idam edilmelerini istiyoruz" dedi. 

Güvenlik Şube Müdürü Murat Esertürk, açıklamanın ardından taziye için  Özgecan Aslan'ın evine doğru yürüyüşe geçen öğrencilere etkinlik için teşekkür  etti.  

Esertürk, Özgecan'ın bir değer olduğunu belirterek, "Özgecan'ın  nezdinde hepiniz iyi birer Özgecan, iyi birer öğrenci ve evlat olun. Özgecan'ı  sadece anmakla olmaz, onu yaşamak lazım, onu yaşatmak için de Türkiye Cumhuriyeti'ne layık olacak birer insan olun. Biz her zaman yanınızdayız, sizlere  teşekkür ediyoruz" dedi. 

Özgecan'ın fotoğrafını dağıtan polisler, öğrencilerin, ekip  araçlarındaki megafondan slogan atmalarına da izin verdi.  Taziye çadırına gelen öğrenciler, Özgecan'ın ailesi ve yakınlarına  başsağlığı diledi.

Anne Songül ve baba Mehmet Aslan, öğrencileri karşısında görünce  duygulandı. Gözyaşlarını tutamayan anne Aslan, "Kıyamam ben. Melek yüzlü kızım"  diye ağıt yaktı. 

AA

  • mersin
  • Özgecan Aslan
  • öğrenciler
  • protesto
  • songül aslan

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000