Öne Çıkanlar
Son Dakika

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) 7 Haziran 2015'te gerçekleşecek seçimlerde milletvekilliğine aday göstereceği tüm isimleri açıkladı.
Geçtiğimiz günlerde yapılan önseçimlerin ardından hangi isimlerin kontenjanla aday gösterileceği merak ediliyordu. Bu merak da böylece ortadan kalkmış oldu.
Birçok sürpriz isim CHP tarafından kontenjandan aday gösterilmedi.

CHP MİLLETVEKİLİ LİSTELERİNDE UMUT ORAN YOK!
CHP'nin 2015 Genel Seçimleri milletvekili aday listesinde adının olmamasını sürpriz olarak nitelendiren Umut Oran, "Genel Başkanımızın takdiridir. Üzüldüm ama partim için çalışmaya devam edeceğim" dedi.

CHP ’de 2015 Genel Seçimleri milletvekili aday listesi kesinleşti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun listesinde  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran  yer almadı. Radikal'in haberine göre; Oran'ın liste dışı kalması sürpriz olarak değerlendirildi. 

Liste dışı kalmasını sürpriz olarak nitelendiren CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran şunları söyledi: "Yıllar sonra ilk defa partimiz demokratik bir aday belirleme süreci benimsedi. Bir kısım adaylar ön seçimle bir kısmı ise kontenjanla belirlendi.  Ben Genel Başkanımızla konuşarak kontenjan adaylığına başvurmuştum. Liste dışı kalmam Genel Başkanımızın takdiridir. Onun üzerine yorum yapmak doğru olmaz.  Kimseye kırgın değilim kararına saygı duyuyorum. Benim için bireysel değil parti başarısı önemli. Hayat sürprizlerle dolu, bazen sandıktan bazen genel merkezin listesinden sürprizler çıkıyor. Üzüldüm şaşırdım ama moralimi bozmadan çalışmaya devam edeceğim. Partime çok inanıyorum.”

CHP'NİN ADAY LİSTESİNDE KILIÇDAROĞLU'NUN A TAKIMI YER ALDI

Kılıçdaroğlu A Takımı’nı korurken MYK’dan ise üç isim listeye giremedi. 125 milletvekilinden 82’si liste dışında kaldı. Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde milletvekili listesini PM’ye sundu.

Toplantı öncesinde CHP’de kırmızı alarm verildi. Ziyaretçilerin partiye girişi yasaklanırken basın mensuplarının yönetim katlarına çıkışına izin verilmedi. Dışarıya bilgi sızmasını önlemek için telefonla iletişimi engelleyen jammer’lar devreye sokuldu. Toplantıda birçok ilde birinci sıraların kadınlara ayrıldığı görüldü. Ankara’da Gülsün Bilgehan, İstanbul’da Şafak Pavey ve Bihlun Tamaylıgil, İzmir’den Zeynep Altıok ile Selin Sayek Böke, Kocaeli’nden Fatma Kaplan, Eskişehir’de Gaye Usluer listenin ilk sırasına oturan isimler oldular.

MYK’DAN ÜÇ FİRE

Kontenjan başvurusunda bulunan MYK üyelerinden Haluk Koç, Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Murat Özçelik, Faik Öztrak, Tekin Bingöl, Bülent Tezcan, Sencer Ayata, Enis Berberoğlu, Mehmet Bekaroğlu listeye giren isimler oldu. MYK üyelerinden Burhan Şenatalar, Yakkup Akkaya ve Seyhan Erdoğdu ise listeye giremeyen üç isim oldu. Genel Başkan’ın başdanışmanlarından Erdoğan Toprak ile partinin üç grup başkanvekili Levent Gök, Engin Altay, Akif Hamzaçebi seçilecek yerlerden aday oldular.

ROMAN AÇILIMI

Bir süre önce azınlık cemaatlerinin ruhani liderleriyle yemek yiyen ve milletvekili sözü veren Kılıçdaroğlu, azınlıkları temsilen Selina Doğan ve Roman vatandaşları temsilen Özcan Purçu, İzmir’den seçilecek yerden listeye koydu.

SÜRPRİZ İSİMLER

Listede İlhan Kesici sürprizi yaşandı. Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan olduğu tarihte partiden istifa eden Kesici, dün seçilecek yerden İstanbul’dan aday gösterildi. Eski bakanlardan, PM üyesi Zekeriye Temizel yine listeye giren isimler arasında. Grup Yorum’un eski solistlerinde Hilmi Yarayıcı Hatay’dan gazeteci Utku Çakırözer Eskişehir ikinci sıradan, Tuncay Özkan ise İzmir’den listeye girdi. Müftü kökenli milletvekili İhsan Özkes ise İstanbul 1. Bölge dokuzuncu sıradan seçilecek yerden listeye girerken, teklif götürülen Diyanet İşleri Vakfı Kadın Kolları kurucusu ve eski başkanı Ayşe Sucu’nun kararı için Ankara 2. Bölge birinci sırası boş bırakıldı. CHP Lideri, merkez sağ kökenli Bülent Kuşoğlu’nu Ankara, Aytun Çıray’ı ise İzmir’den yeniden listeye koydu.

LİSTE DIŞI KALANLAR

CHP’de ön seçim yerine konten adaylığı başvurusunda bulunan Kadın Kolları Başkanı Hilal Dokuzcan ile Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç listeye giremezken, yine kontenjan adaylığı başvurusunda bulunan Umut Oran, Aydın Ayaydın, Güldal Mumcu, Aşkın Türeli, Sinan Aygün, Hurşit Güneş, Erdal Aksünger, Rıza Türmen başta olmak üzere onlarca milletvekili de listede yer almadı. Milletvekili listesinin, bugün Kılıçdaroğlu’nun düzenleyeceği basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulacağı açıklandı.



İşte 7 Haziran 2015 seçimlerinde CHP'nin il il tüm milletvekili adayları listesi:


CHP ADANA MİLLEVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ

 






ADANA

 

1

ELİF DOĞAN TÜRKMEN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ADANA

 

2

ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER

ÜNİVERSİTE

SERBEST

ADANA

 

3

İBRAHİM ÖZDİŞ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ADANA

 

4

AYDIN USLUPEHLİVAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ADANA

 

5

MUSTAFA KEMAL ÖZKAN

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ADANA

 

6

MÜZEYYEN ŞEVKİN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ADANA

 

7

RIZA METE

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ADANA

 

8

AHMET ADIGÜZEL

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ADANA

 

9

ABDULLAH SEDAT DOĞAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ADANA

 

10

RUKİYE ÇİNKILIÇ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ADANA

 

11

AKİF KEMAL AKAY

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ADANA

 

12

MUSTAFA BİLGİLİOĞLU

ÜNİVERSİTE

DİŞ HEKİMİ

ADANA

 

13

YÜKSEL KARAASLAN

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

ADANA

 

14

ORHAN SÜMER

LİSE

SERBEST

 

ADIYAMAN

 

1

MEHMET SELÇUK TABAK

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ADIYAMAN

 

2

ABDURRAHMAN TUTDERE

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ADIYAMAN

 

3

FATMA ULUBEY

YÜKSEKOKUL

GAZETECİ

ADIYAMAN

 

4

MEHMET KARAHAN

İLKOKUL

İŞADAMI

ADIYAMAN

 

5

KARİP BOZKURT

LİSE

SERBEST

AFYONKARAHİSAR

 

1

BURCU KAYIKCI

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

AFYONKARAHİSAR

 

2

MEHMET ALİ ECER

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

AFYONKARAHİSAR

 

3

MEHMET TUĞRUL AKKUŞ

LİSE

TİCARET

AFYONKARAHİSAR

 

4

YALÇIN GÖRGÖZ

LİSE

SERBEST

AFYONKARAHİSAR

 

5

BEKİR KASAP

ÜNİVERSİTE

MEMUR

AĞRI

 

1

CEMİL ERHAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

AĞRI

 

2

MUHAMMED NİDAİ ÖZMEN

ÜNİVERSİTE

EĞİTİMCİ

AĞRI

 

3

MEHMET SIDDIK YEL

İLKOKUL

EMEKLİ

AĞRI

 

4

ERKAN SAYAN

YÜKSEKOKUL

ESNAF

AKSARAY

 

1

MEHMET ÖZTÜRK

ÜNİVERSİTE

ECZACI

AKSARAY

 

2

HAŞMET TEKİN ÖKÇE

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

AKSARAY

 

3

MEHMET ALİ TOPAÇ

İLKOKUL

EMEKLİ

AMASYA

 

1

MUSTAFA TUNCER

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

AMASYA

 

2

RAMİS TOPAL

LİSE

İŞADAMI

AMASYA

 

3

DEVRİM ERSOY

ÜNİVERSİTE

TİCARET

ANKARA

1. Bölge

1

AYŞE GÜLSÜN BİLGEHAN

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

ANKARA

1. Bölge

2

NECATİ YILMAZ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

1. Bölge

3

TEKİN BİNGÖL

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ANKARA

1. Bölge

4

AYLİN NAZLIAKA

ÜNİVERSİTE

İŞKADINI

ANKARA

1. Bölge

5

LEVENT GÖK

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

1. Bölge

6

ALİ HAYDAR HAKVERDİ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

1. Bölge

7

BÜLENTKUŞOĞLU

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

ANKARA

1. Bölge

8

HİKMET TEPE

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

1. Bölge

9

GAMZE TAŞCIER

ÜNİVERSİTE

ECZACI

ANKARA

1. Bölge

10

EMRE DOĞAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

1. Bölge

11

SELAHATTİN EMRE

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

1. Bölge

12

DURDU ÖZBOLAT

LİSE

İŞADAMI

ANKARA

1. Bölge

13

SEMA AKSOY

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

1. Bölge

14

KAZIM SÖNMEZ

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

ANKARA

1. Bölge

15

FARUK ÖZDEMİR

ÜNİVERSİTE

SENDİKACI

ANKARA

1. Bölge

16

ERDOĞAN KILIÇ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

1. Bölge

17

BİRSEN TEMİR

ÜNİVERSİTE

EĞİTİMCİ

ANKARA

1. Bölge

18

İLYAS GÜVEN EROĞLU

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ANKARA

2. Bölge

1

ŞENAL SARIHAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

2. Bölge

2

MURAT EMİR

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

2. Bölge

3

AHMET HALUK KOÇ

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ANKARA

2. Bölge

4

NİHAT YEŞİL

ÜNİVERSİTE

SERBEST

ANKARA

2. Bölge

5

ALİRIZA ERBAY

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ANKARA

2. Bölge

6

CELALETTİN KOÇ

LİSE

İŞADAMI

ANKARA

2. Bölge

7

SEMRA DİNÇER

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

ANKARA

2. Bölge

8

BARIŞ OZAN VURAL

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

2. Bölge

9

ALİ YILMAZ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANKARA

2. Bölge

10

SERVET ÜNSAL

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ANKARA

2. Bölge

11

SELMA ERGEN

ÜNİVERSİTE

SERBEST

ANKARA

2. Bölge

12

HAYDAR DOĞAN

YÜKSEKOKUL

EMEKLİ

ANKARA

2. Bölge

13

ABİDİN ŞAHİN

YÜKSEK LİSANS

AVUKAT

ANKARA

2. Bölge

14

UFUK ATAÇ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ANTALYA

 

1

NİYAZİ NEFİ KARA

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ANTALYA

 

2

DENİZ BAYKAL

YÜKSEK LİSANS

AVUKAT

ANTALYA

 

3

ÇETİN OSMAN BUDAK

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

ANTALYA

 

4

MUSTAFA AKAYDIN

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ANTALYA

 

5

DEVRİM KÖK

YÜKSEKOKUL

TURİZMCİ

ANTALYA

 

6

FİGEN ÇALIKUŞU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANTALYA

 

7

RAFET ZEYBEK

ÜNİVERSİTE

SAVCI

ANTALYA

 

8

NUSRET BAYAR

YÜKSEKOKUL

EĞİTİMCİ

ANTALYA

 

9

DENİZ FİLİZ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANTALYA

 

10

SULTAN YEGEN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANTALYA

 

11

SEVİNDİK GİZLİ

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ANTALYA

 

12

CAVİT ARI

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANTALYA

 

13

GÜRKUT ACAR

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ANTALYA

 

14

İBRAHİM KESER

YÜKSEK LİSANS

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

ARDAHAN

 

1

ENSAR ÖĞÜT

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

ARDAHAN

 

2

SEZGİN KAYA

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

ARTVİN

 

1

UĞUR BAYRAKTUTAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ARTVİN

 

2

MUSA ULUTAŞ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

AYDIN

 

1

BÜLENT TEZCAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

AYDIN

 

2

METİN LÜTFİ BAYDAR

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

AYDIN

 

3

HÜSEYİN YILDIZ

LİSE

İŞADAMI

AYDIN

 

4

MEHMET FATİH ATAY

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

AYDIN

 

5

TAYFUN TALİPOĞLU

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

AYDIN

 

6

FERDA ÇAĞLAR ERKUT

YÜKSEK LİSANS

İŞLETMECİ

AYDIN

 

7

FULYA ÜSTÜNDAĞ

ÜNİVERSİTE

BİYOLOG

BALIKESİR

 

1

MEHMET TÜM

YÜKSEKOKUL

İŞADAMI

BALIKESİR

 

2

AHMET AKIN

LİSE

SANAYİCİ

BALIKESİR

 

3

NAMIK HAVUTÇA

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

BALIKESİR

 

4

FİKRET ŞAHİN

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

BALIKESİR

 

5

ALİ KEMAL DEVECİLER

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

BALIKESİR

 

6

ENSAR AYTEKİN

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

BALIKESİR

 

7

İRFAN BARIŞ

LİSE

EMEKLİ

BALIKESİR

 

8

İSMAİL AYNUR

YÜKSEKOKUL

MALİ MÜŞAVİR

BARTIN

 

1

MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

BARTIN

 

2

AYSU BANKOĞLU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

BATMAN

 

1

CELAL AYHAN

LİSE

İŞADAMI

BATMAN

 

2

AHMET DURMAZ

ORTAOKUL

MÜTEAHHİT

BATMAN

 

3

KEMAL DEMİR

İLKOKUL

MÜTEAHHİT

BATMAN

 

4

MENDÜH DOĞRU

İLKOKUL

SERBEST

BAYBURT

 

1

MURAT BÜLBÜL

LİSE

YÖNETİCİ

BAYBURT

 

2

ÖNAL AŞUT

İLKOKUL

ÇİFTÇİ

BİLECİK

 

1

YAŞARTÜZÜN

LİSE

İŞADAMI

BİLECİK

 

2

ALİ ÇAĞATAY KARAAHMET

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

BİNGÖL

 

1

AHMET BAZANCİR

LİSE

EMEKLİ

BİNGÖL

 

2

KEMAL SATICI

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

BİNGÖL

 

3

HÜSEYİN NEGÜZEL

İLKOKUL

İŞÇİ

BİTLİS

 

1

NASİP UYĞAN

YÜKSEKOKUL

OPERATÖR

BİTLİS

 

2

MEHMET KAÇAR

ORTAOKUL

SERBEST

BİTLİS

 

3

MEVLAN KARABAĞ

ORTAOKUL

ESNAF

BOLU

 

1

TANJU ÖZCAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

BOLU

 

2

YUSUF RENKLİ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

BOLU

 

3

MEHMET BURAK COP

YÜKSEK LİSANS

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

BURDUR

 

1

MEHMET GÖKER

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

BURDUR

 

2

KADİR KOÇ

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETMEN

BURDUR

 

3

OKAN KURD

ÜNİVERSİTE

ECZACI

BURSA

 

1

LALE KARABIYIK

YÜKSEK LİSANS

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

BURSA

 

2

CEYHUN İRGİL

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

BURSA

 

3

ORHAN SARIBAL

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

BURSA

 

4

ERKAN AYDIN

ÜNİVERSİTE

ECZACI

BURSA

 

5

NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

BURSA

 

6

MUSTAFA ŞENYURT

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

BURSA

 

7

ASÜDE ŞENOL

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

BURSA

 

8

NURAYÇOHAN

ÜNİVERSİTE

MİMAR

BURSA

 

9

İSMET KARACA

ÜNİVERSİTE

TURİZMCİ

BURSA

 

10

TAHİR GÜRHAN AKDOĞAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

BURSA

 

11

DENİZ BAYKAL

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

BURSA

 

12

ÖZGÜR ŞAHİN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

BURSA

 

13

NECATİ ŞAHİN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

BURSA

 

14

ŞADİ ÖZDEMİR

ÜNİVERSİTE

İŞLETMECİ

BURSA

 

15

ERKAN DÖNMEZ

LİSE

YÖNETİCİ

BURSA

 

16

AYŞE ŞAHİN

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

BURSA

 

17

İNAN KESER

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

BURSA

 

18

METİN ÇELİK

LİSE

ESNAF

ÇANAKKALE

 

1

MUHARREM ERKEK

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ÇANAKKALE

 

2

BÜLENT ÖZ

LİSE

YÖNETİCİ

ÇANAKKALE

 

3

AHMET KÜÇÜK

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ÇANAKKALE

 

4

ALİ SARIBAŞ

ÜNİVERSİTE

MİMAR

ÇANKIRI

 

1

MURAT BERAT ATALAY

YÜKSEK LİSANS

İŞADAMI

ÇANKIRI

 

2

İLHAN TEKİN

LİSE

EMEKLİ

ÇORUM

 

1

TUFAN KÖSE

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ÇORUM

 

2

MUHARREM BOZDOĞAN

LİSE

ANTRENÖR

ÇORUM

 

3

DİNÇER SOLMAZ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ÇORUM

 

4

SAİM TOPGÜL

İLKOKUL

SERBEST

DENİZLİ

 

1

MELİKE BASMACI

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

DENİZLİ

 

2

KAZIM ARSLAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

DENİZLİ

 

3

GÜLİZAR BİÇER KARACA

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

DENİZLİ

 

4

ADİL DEMİR

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

DENİZLİ

 

5

AHMET DİVARCI

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

DENİZLİ

 

6

HALİS ÖDEL

YÜKSEK LİSANS

İŞADAMI

DENİZLİ

 

7

ADNAN KESKİN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

DİYARBAKIR

 

1

MUHSİN KOÇYİĞİT

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

DİYARBAKIR

 

2

GÜNDOĞAN MERMUTLUOĞLU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

DİYARBAKIR

 

3

GÜLABİ ŞİMŞEK

ÜNİVERSİTE

MİMAR

DİYARBAKIR

 

4

MURAT UZUN

ÜNİVERSİTE

ECZACI

DİYARBAKIR

 

5

MAHMUT AZİZ ŞERAN

YÜKSEKOKUL

İŞADAMI

DİYARBAKIR

 

6

ASLI AÇIKGÖZ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

DİYARBAKIR

 

7

MUSTAFA BOZ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

DİYARBAKIR

 

8

AYŞE YELKOVAN

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

DİYARBAKIR

 

9

BURHAN ALTAY

LİSE

EMEKLİ

DİYARBAKIR

 

10

VEYSİ ERGÜN

YÜKSEKOKUL

SERBEST

DÜZCE

 

1

ZAFER TEBER

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

DÜZCE

 

2

ALİ FUAT ŞAŞOĞLU

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

DÜZCE

 

3

ÖMER TAŞLI

YÜKSEK LİSANS

EMEKLİ

EDİRNE

 

1

OKAN GAYTANCIOĞLU

YÜKSEK LİSANS

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

EDİRNE

 

2

ERDİN BİRCAN

LİSE

İŞADAMI

EDİRNE

 

3

GÜRKAN GÜNESER

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ELAZIĞ

 

1

FEYZİ SEPTİOĞLU

LİSE

MÜTEAHHİT

ELAZIĞ

 

2

YAŞAR KARABULUT

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

ELAZIĞ

 

3

MUSTAFA YAVUZ

LİSE

GAZETECİ

ELAZIĞ

 

4

FADİME YILMAZ

ÜNİVERSİTE

SERBEST

ERZİNCAN

 

1

ERDOĞAN ÖZYALÇIN

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ERZİNCAN

 

2

YALÇIN TANRIVERDİ

YÜKSEK LİSANS

MEMUR

ERZURUM

 

1

GONCA AYTAŞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ERZURUM

 

2

İSMAİL İME

LİSE

EMEKLİ

ERZURUM

 

3

ORHAN BOZKURT

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

ERZURUM

 

4

DİLEK SOMUN

İLKOKUL

SERBEST

ERZURUM

 

5

ŞABAN OTURGAN

ÜNİVERSİTE

SERBEST

ERZURUM

 

6

EDİP CENGİZ

YÜKSEKOKUL

EMEKLİ

ESKİŞEHİR

 

1

GAYE USLUER

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ESKİŞEHİR

 

2

UTKU ÇAKIRÖZER

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

ESKİŞEHİR

 

3

CEMAL OKAN YÜKSEL

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ESKİŞEHİR

 

4

ERMAN GÖLET

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ESKİŞEHİR

 

5

METİN TOMSUK

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

ESKİŞEHİR

 

6

ERDAL ÇAKICIER

LİSE

İŞADAMI

GAZİANTEP

 

1

MEHMET ŞEKER

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

GAZİANTEP

 

2

MEHMET GÖKDAĞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

GAZİANTEP

 

3

ALİ PERİ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

GAZİANTEP

 

4

ALİ SAYIN

ÜNİVERSİTE

DİŞ HEKİMİ

GAZİANTEP

 

5

ERDAL GEÇİT

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

GAZİANTEP

 

6

SELİM KARAHAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

GAZİANTEP

 

7

MİRAY ÇANKAYA BULUT

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

GAZİANTEP

 

8

MUSTAFA ASLAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

GAZİANTEP

 

9

MAHMUT KOZBAŞ

ÜNİVERSİTE

VETERİNER

GAZİANTEP

 

10

ADİLE MERVE ALTINBAŞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

GAZİANTEP

 

11

SEMRA HARMAN

YÜKSEKOKUL

EMEKLİ

GAZİANTEP

 

12

AHMET ŞAHİN SEYRAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

GİRESUN

 

1

BÜLENTYENER BEKTAŞOĞLU

ÜNİVERSİTE

ECZACI

GİRESUN

 

2

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU

ÜNİVERSİTE

ECZACI

GİRESUN

 

3

İBRAHİM AKGÜN

LİSE

İŞÇİ

GİRESUN

 

4

BASRİ GÜRSOY

ÜNİVERSİTE

ECZACI

GÜMÜŞHANE

 

1

MUSTAFA GÜLTEKİN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

GÜMÜŞHANE

 

2

EDA ÇUBUKÇU

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETMEN

HAKKARİ

 

1

YAKUP SAMİOĞLU

YÜKSEKOKUL

MEMUR

HAKKARİ

 

2

GİYASETTİN KOÇ

İLKOKUL

İŞADAMI

HAKKARİ

 

3

KEREM KORKMAZ

LİSE

SERBEST

HATAY

 

1

HİLMİ YARAYICI

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETMEN

HATAY

 

2

MEVLÜT DUDU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

HATAY

 

3

SERKAN TOPAL

ÜNİVERSİTE

EĞİTİMCİ

HATAY

 

4

BİROL ERTEM

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

HATAY

 

5

MEHMET RİYAT KIRMIZIOĞLU

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

HATAY

 

6

SUZAN ALHASOĞLU

LİSE

MUHASEBECİ

HATAY

 

7

SONAY AYKUT

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

HATAY

 

8

MEHMET GÖZEL

LİSE

TİCARET

HATAY

 

9

BİLGEN DUMAN

ÜNİVERSİTE

KİMYAGER

HATAY

 

10

DÖNDÜ DİLAN BEDİR

ÜNİVERSİTE

ECZACI

IĞDIR

 

1

ADİL AŞIRIM

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ISPARTA

 

1

İRFAN BAKIR

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ISPARTA

 

2

İSA ÖNDER DİNÇTÜRK

ÜNİVERSİTE

ECZACI

ISPARTA

 

3

MUSTAFA CEYHAN

ÜNİVERSİTE

İŞLETMECİ

ISPARTA

 

4

İZZET BEYDOĞAN

ORTAOKUL

ÇİFTÇİ

İSTANBUL

1. Bölge

1

ŞAFAK PAVEY

YÜKSEK LİSANS

YÖNETİCİ

İSTANBUL

1. Bölge

2

GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ

YÜKSEK LİSANS

DİŞ HEKİMİ

İSTANBUL

1. Bölge

3

GÜRSEL TEKİN

LİSE

YÖNETİCİ

İSTANBUL

1. Bölge

4

BARIŞ YARKADAŞ

LİSE

GAZETECİ

İSTANBUL

1. Bölge

5

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ

YÜKSEK LİSANS

MALİYECİ

İSTANBUL

1. Bölge

6

MAHMUT TANAL

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İSTANBUL

1. Bölge

7

İLHAN KESİCİ

YÜKSEK LİSANS

MÜHENDİS

İSTANBUL

1. Bölge

8

OĞUZ KAAN SALICI

ÜNİVERSİTE

SİYASET BİLİMCİ

İSTANBUL

1. Bölge

9

İHSAN ÖZKES

YÜKSEK LİSANS

MÜFTÜ

İSTANBUL

1. Bölge

10

ONURSAL ADIGÜZEL

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

1. Bölge

11

ALİ ÖZCAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

1. Bölge

12

METİN AĞIRMAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

1. Bölge

13

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT

ÜNİVERSİTE

DİŞ HEKİMİ

İSTANBUL

1. Bölge

14

CEM HAYDAR BEKTAŞ

YÜKSEK LİSANS

EKONOMİST

İSTANBUL

1. Bölge

15

BİRSEN TURSUN DEMİREL

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

İSTANBUL

1. Bölge

16

İRFAN KARACAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İSTANBUL

1. Bölge

17

BERHAN ŞİMŞEK

YÜKSEK LİSANS

YÖNETMEN

İSTANBUL

1. Bölge

18

DERYAŞENTÜRK

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

İSTANBUL

1. Bölge

19

MUSTAFA CAN ATAKLI

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

İSTANBUL

1. Bölge

20

NECDET SARAÇ

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

İSTANBUL

1. Bölge

21

HASAN UZUNYAYLA

ORTAOKUL

İŞADAMI

İSTANBUL

1. Bölge

22

OSMAN TANEY KORUTÜRK

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

İSTANBUL

1. Bölge

23

İLKAY ORHAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İSTANBUL

1. Bölge

24

ERKAN BAŞBOĞA

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

İSTANBUL

1. Bölge

25

İRFAN HÜSEYİN YILDIZ

YÜKSEK LİSANS

MALİ MÜŞAVİR

İSTANBUL

1. Bölge

26

NURETTİN SARIBAL

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

1. Bölge

27

HÜSNİYE KAYA

ÜNİVERSİTE

TURİZMCİ

İSTANBUL

1. Bölge

28

ÖZGEN NAMA

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

İSTANBUL

1. Bölge

29

SÜLEYMAN GÜZEL

ORTAOKUL

YÖNETİCİ

İSTANBUL

1. Bölge

30

YAŞAR HASAN YALÇINKAYA

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

İSTANBUL

1. Bölge

31

DOĞAN ÇAKMAK

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

2. Bölge

1

SELİNA DOĞAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İSTANBUL

2. Bölge

2

AYKUT ERDOĞDU

ÜNİVERSİTE

DENETÇİ

İSTANBUL

2. Bölge

3

MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU

YÜKSEK LİSANS

AVUKAT

İSTANBUL

2. Bölge

4

DURSUN ÇİÇEK

YÜKSEK LİSANS

EMEKLİ

İSTANBUL

2. Bölge

5

SÜLEYMAN SENCER AYATA

YÜKSEK LİSANS

SOSYOLOG

İSTANBUL

2. Bölge

6

GÜLAY YEDEKCİ ARSLAN

ÜNİVERSİTE

MİMAR

İSTANBUL

2. Bölge

7

KADRİ ENİS BERBEROĞLU

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

İSTANBUL

2. Bölge

8

DİDEM ENGİN

YÜKSEK LİSANS

MÜHENDİS

İSTANBUL

2. Bölge

9

MUSTAFA SARIGÜL

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

İSTANBUL

2. Bölge

10

YÜKSEL MANSUR KILINÇ

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

İSTANBUL

2. Bölge

11

CENGİZ ALP

YÜKSEK LİSANS

DOKTOR

İSTANBUL

2. Bölge

12

ÇETİN SOYSAL

LİSE

EMEKLİ

İSTANBUL

2. Bölge

13

MELDA ONUR

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

İSTANBUL

2. Bölge

14

HÜLYA ÇİĞDEM ANAD İBRAHİMHAKKIOĞLU

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

İSTANBUL

2. Bölge

15

GÜL YÜKSEL

ÜNİVERSİTE

SİYASET BİLİMCİ

İSTANBUL

2. Bölge

16

ZEYNEL ÖZTÜRK

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İSTANBUL

2. Bölge

17

İNAN GÜNEY

YÜKSEK LİSANS

MALİ MÜŞAVİR

İSTANBUL

2. Bölge

18

DURSUN BULUT

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

2. Bölge

19

ÖZGÜR KOÇAK

YÜKSEKOKUL

İŞADAMI

İSTANBUL

2. Bölge

20

MEHMET ERCAN KARAKAŞ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

2. Bölge

21

GÜVEN KARATAŞ

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

İSTANBUL

2. Bölge

22

SEYFULLAH BEYSÜLEN

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

İSTANBUL

2. Bölge

23

MUSTAFA OZAN ŞER

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

İSTANBUL

2. Bölge

24

TEVFİK CEM TÜZÜN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

2. Bölge

25

MEHMET SEVİGEN

LİSE

İŞADAMI

İSTANBUL

2. Bölge

26

HÜLYA GÜNTAŞ

YÜKSEKOKUL

ÖĞRETMEN

İSTANBUL

3. Bölge

1

BİHLUN TAMAYLIGİL

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

İSTANBUL

3. Bölge

2

İLHAN CİHANER

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İSTANBUL

3. Bölge

3

ENGİN ALTAY

ÜNİVERSİTE

EĞİTİMCİ

İSTANBUL

3. Bölge

4

ALİ ŞEKER

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

İSTANBUL

3. Bölge

5

ERDOĞAN TOPRAK

YÜKSEKOKUL

YÖNETİCİ

İSTANBUL

3. Bölge

6

EREN ERDEM

LİSE

GAZETECİ

İSTANBUL

3. Bölge

7

MURAT ÖZÇELİK

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

İSTANBUL

3. Bölge

8

ZEYNEL EMRE

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İSTANBUL

3. Bölge

9

MEHMET BEKAROĞLU

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

İSTANBUL

3. Bölge

10

SİBEL ÖZDEMİR

YÜKSEK LİSANS

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

İSTANBUL

3. Bölge

11

EMİNE GÜLİZAR EMECAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

3. Bölge

12

EFKAN BOLAÇ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İSTANBUL

3. Bölge

13

ÖZGÜR KARABAT

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

İSTANBUL

3. Bölge

14

SÜLEYMAN ÇELEBİ

İLKOKUL

SENDİKACI

İSTANBUL

3. Bölge

15

HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN

ÜNİVERSİTE

DİŞ HEKİMİ

İSTANBUL

3. Bölge

16

ERHAN BOZAN

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

İSTANBUL

3. Bölge

17

TÜLAY ATEŞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İSTANBUL

3. Bölge

18

MEHTAP ALBAYRAK

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

3. Bölge

19

RIZA AKPOLAT

ÜNİVERSİTE

TURİZMCİ

İSTANBUL

3. Bölge

20

HÜSEYİN AYDOĞDU

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

İSTANBUL

3. Bölge

21

KEMAL ÇEBİ

ÜNİVERSİTE

İKTİSATÇI

İSTANBUL

3. Bölge

22

NURCAN ŞANLI

YÜKSEKOKUL

İŞKADINI

İSTANBUL

3. Bölge

23

ŞAHANIM METER

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

3. Bölge

24

TAŞKAN UYSAL

LİSE

SERBEST

İSTANBUL

3. Bölge

25

İBRAHİM YENER

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETMEN

İSTANBUL

3. Bölge

26

YEGÂNE GÜLEY

YÜKSEK LİSANS

AVUKAT

İSTANBUL

3. Bölge

27

HÜSEYİN AKSU

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

İSTANBUL

3. Bölge

28

KEMAL DENİZ BOZKURT

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İSTANBUL

3. Bölge

29

SELAMİ DEĞİRMENCİ

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

İSTANBUL

3. Bölge

30

SELÇUK MÜSNAT HAZİNEDAR

LİSE

SERBEST

İSTANBUL

3. Bölge

31

ALİ ULVİ GÖKBULAK

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

İZMİR

1. Bölge

1

SELİN SAYEK BÖKE

ÜNİVERSİTE

İKTİSATÇI

İZMİR

1. Bölge

2

MUSA ÇAM

ÜNİVERSİTE

EĞİTİMCİ

İZMİR

1. Bölge

3

AHMET TUNCAY ÖZKAN

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

İZMİR

1. Bölge

4

TACETTİN BAYIR

LİSE

İŞADAMI

İZMİR

1. Bölge

5

ÖZCAN PURÇU

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

İZMİR

1. Bölge

6

ALİ YİĞİT

LİSE

İŞLETMECİ

İZMİR

1. Bölge

7

MURAT BAKAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İZMİR

1. Bölge

8

MUHSİN KURT

LİSE

İŞADAMI

İZMİR

1. Bölge

9

ALİ HIDIR ULUDAĞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İZMİR

1. Bölge

10

EDNAN ARSLAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İZMİR

1. Bölge

11

SABRİ ERGÜL

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İZMİR

1. Bölge

12

SEVDA ERDAN KILIÇ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

İZMİR

1. Bölge

13

TURGAY BOZOĞLU

YÜKSEK LİSANS

EKONOMİST

İZMİR

2. Bölge

1

ZEYNEP ALTIOK

ÜNİVERSİTE

YAZAR

İZMİR

2. Bölge

2

KEMAL KILIÇDAROĞLU

ÜNİVERSİTE

HESAP UZMANI

İZMİR

2. Bölge

3

ZEKERİYA TEMİZEL

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

İZMİR

2. Bölge

4

MUSTAFA ALİ BALBAY

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

İZMİR

2. Bölge

5

AYTUN ÇIRAY

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

İZMİR

2. Bölge

6

ATİLA SERTEL

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

İZMİR

2. Bölge

7

KAMİL OKYAY SINDIR

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

İZMİR

2. Bölge

8

ALİ ENGİN

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

İZMİR

2. Bölge

9

HÜSEYİN SEZER

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

İZMİR

2. Bölge

10

ÜLKÜMEN RODOPLU

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

İZMİR

2. Bölge

11

ALİ KEMAL ELİTAŞ

ÜNİVERSİTE

TEKNİSYEN

İZMİR

2. Bölge

12

TAHA OKAN

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

İZMİR

2. Bölge

13

NURGÜL UÇAR AKTUĞ

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

KAHRAMANMARAŞ

 

1

KAMİL DALKARA

LİSE

SANAYİCİ

KAHRAMANMARAŞ

 

2

AYŞE NİLDEN BAYAZIT POSTALCI

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

KAHRAMANMARAŞ

 

3

EYLEM ÇAĞRAŞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KAHRAMANMARAŞ

 

4

HİLMİ EMRE KAZANCI

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

KAHRAMANMARAŞ

 

5

KİBAR ÖZDEMİR

LİSE

İŞLETMECİ

KAHRAMANMARAŞ

 

6

SELİM SÜMEN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KAHRAMANMARAŞ

 

7

FATİH VİCDAN

LİSE

MUHASEBECİ

KAHRAMANMARAŞ

 

8

DURAN ÖZDAL

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

KARABÜK

 

1

CEVDET AKAY

YÜKSEK LİSANS

İŞADAMI

KARABÜK

 

2

MUSTAFA AKAY

YÜKSEKOKUL

GAZETECİ

KARAMAN

 

1

MUSTAFA CEM KAĞNICI

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

KARAMAN

 

2

UYGAR TALAY

ÜNİVERSİTE

ECZACI

KARS

 

1

ZEKİ NACİTARHAN

ÜNİVERSİTE

İŞLETMECİ

KARS

 

2

ERKAN KARAGÖZ

ÜNİVERSİTE

HUKUKÇU

KARS

 

3

AYSEL SADAK İLTAŞ

YÜKSEK LİSANS

GAZETECİ

KASTAMONU

 

1

AHMET CANER YENİDÜNYA

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

KASTAMONU

 

2

HASAN ŞEN

YÜKSEKOKUL

EMEKLİ

KASTAMONU

 

3

YILMAZ KARAKOÇ

ÜNİVERSİTE

İKTİSATÇI

KAYSERİ

 

1

ÇETİN ARIK

YÜKSEK LİSANS

DOKTOR

KAYSERİ

 

2

ALİ PAŞA TAN

ÜNİVERSİTE

MALİYECİ

KAYSERİ

 

3

AŞKIN GENÇ

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

KAYSERİ

 

4

FEYZULLAH KESKİN

ÜNİVERSİTE

SERBEST

KAYSERİ

 

5

TÜLİN TEMEL

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

KAYSERİ

 

6

MUSTAFA ASLAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KAYSERİ

 

7

AYHAN GÜLSOY

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

KAYSERİ

 

8

MUSTAFA UTKU SARI

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KAYSERİ

 

9

NAHİDE SEVGİ YALÇIN

YÜKSEKOKUL

EMEKLİ

KIRIKKALE

 

1

MURAT ÇAKIRCA

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KIRIKKALE

 

2

ZİYA KAVLAK

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KIRIKKALE

 

3

HACI ARAP KARADURMUŞ

YÜKSEKOKUL

EMEKLİ

KIRKLARELİ

 

1

TÜRABİ KAYAN

ÜNİVERSİTE

MİMAR

KIRKLARELİ

 

2

VECDİ GÜNDOĞDU

İLKOKUL

ESNAF

KIRKLARELİ

 

3

MEHMET TUNA SOYKAN

ÜNİVERSİTE

DİŞ HEKİMİ

KIRŞEHİR

 

1

YILMAZ ZENGİN

İLKOKUL

İŞADAMI

KIRŞEHİR

 

2

RİFAT ERTEM

ÜNİVERSİTE

NOTER

KİLİS

 

1

MEHMET AKİF PERKER

ÜNİVERSİTE

ESNAF

KİLİS

 

2

ÖKKAŞ ASLANTAŞ

ORTAOKUL

EMEKLİ

KOCAELİ

 

1

FATMA KAPLAN HÜRRİYET

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KOCAELİ

 

2

HAYDAR AKAR

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

KOCAELİ

 

3

TAHSİN TARHAN

YÜKSEKOKUL

İŞADAMI

KOCAELİ

 

4

TURAN DUMLU

ÜNİVERSİTE

ECZACI

KOCAELİ

 

5

CUMA KARAVAR

LİSE

İŞADAMI

KOCAELİ

 

6

MEHMET TAMER SOLAKOĞLU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KOCAELİ

 

7

AYHAN MUTLU

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

KOCAELİ

 

8

RASİM MERİÇ

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

KOCAELİ

 

9

ASUDE FIRAT ÖZKAN

LİSE

İŞLETMECİ

KOCAELİ

 

10

KEMAL NİŞANCI

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

KOCAELİ

 

11

SABRİYE ŞAHİN

LİSE

EMEKLİ

KONYA

 

1

MUSTAFA HÜSNÜ BOZKURT

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

KONYA

 

2

GÜLSÜM FİLORİNALI

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

KONYA

 

3

MEHMET TURGAY BİLGE

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KONYA

 

4

ALİ CEMAL CÖMERT

ÜNİVERSİTE

VETERİNER

KONYA

 

5

MEHMET ALİ ÜNAL

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

KONYA

 

6

ALİ SAYAR

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

KONYA

 

7

DENİZ İNDİBİ ÇELİK

ÜNİVERSİTE

İŞLETMECİ

KONYA

 

8

HÜSEYİN YAĞCI

ÜNİVERSİTE

TİCARET

KONYA

 

9

SAİM SEZEN

YÜKSEK LİSANS

EMEKLİ

KONYA

 

10

ALİ TEKİŞ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

KONYA

 

11

MUSA GÖKÇE

LİSE

TEKNİSYEN

KONYA

 

12

EMİNE BALIK

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KONYA

 

13

MEHMET GAYRETLİ

LİSE

YÖNETİCİ

KONYA

 

14

MEHMET TOPBAŞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

KÜTAHYA

 

1

ALİ FAZIL KASAP

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

KÜTAHYA

 

2

MEHMET AYDIN UZUN

ORTAOKUL

İŞADAMI

KÜTAHYA

 

3

FİSUN YILDIZ

LİSE

EV HANIMI

KÜTAHYA

 

4

İBRAHİM SOLMAZ

YÜKSEK LİSANS

EMEKLİ

MALATYA

 

1

VELİ AĞBABA

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

MALATYA

 

2

HULİSİ PORGALI

LİSE

İŞADAMI

MALATYA

 

3

BERNA KARADAŞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

MALATYA

 

4

MEMBA KUŞCU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

MALATYA

 

5

YUSUF SÜRÜCÜ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

MALATYA

 

6

ETEM KÖRÜKMEZ

LİSE

İŞADAMI

MANİSA

 

1

ÖZGÜR ÖZEL

ÜNİVERSİTE

ECZACI

MANİSA

 

2

MAZLUM NURLU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

MANİSA

 

3

TUR YILDIZ BİÇER

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

MANİSA

 

4

MUSTAFA BAŞGÜLŞEN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

MANİSA

 

5

SABRİ TEMEL

LİSE

ESNAF

MANİSA

 

6

SAKİNE ÖZ

ÜNİVERSİTE

MİMAR

MANİSA

 

7

ABDULLAH SAKA

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

MANİSA

 

8

HASAN ÖREN

LİSE

İŞADAMI

MANİSA

 

9

SANİYE AĞGÜL

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

MARDİN

 

1

MEHMET ÇİFTSÜREN

LİSE

ESNAF

MARDİN

 

2

MUHAMMED OLĞAÇ

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETMEN

MARDİN

 

3

ÖZLEM KARAMAN

YÜKSEKOKUL

EMEKLİ

MARDİN

 

4

MEHMET FIRAT İNAL

ÜNİVERSİTE

SERBEST

MARDİN

 

5

HAMZE EFE

İLKOKUL

EMEKLİ

MARDİN

 

6

AYDIN PAKSAK

ORTAOKUL

ESNAF

MERSİN

 

1

HÜSEYİN ÇAMAK

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

MERSİN

 

2

DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

MERSİN

 

3

AYTUĞ ATICI

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

MERSİN

 

4

MUSTAFA BAYSAN

LİSE

SANAYİCİ

MERSİN

 

5

SERDALKUYUCUOĞLU

YÜKSEK LİSANS

MÜHENDİS

MERSİN

 

6

SİBEL GAZİ TABEL

YÜKSEK LİSANS

ŞEHİR PLANCISI

MERSİN

 

7

EBRU ÇALIŞKAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

MERSİN

 

8

SEYİT ÖZANANAR

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

MERSİN

 

9

ALİ KOÇ

ORTAOKUL

İŞADAMI

MERSİN

 

10

NEVİN ZAİMOĞLU

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

MERSİN

 

11

CELAL ÇELİK

YÜKSEK LİSANS

EMEKLİ

MUĞLA

 

1

AKIN ÜSTÜNDAĞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

MUĞLA

 

2

ÖMER SÜHA ALDAN

ÜNİVERSİTE

HUKUKÇU

MUĞLA

 

3

NURETTİN DEMİR

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

MUĞLA

 

4

BURAK ERBAY

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

MUĞLA

 

5

EMRAH DOĞU

ORTAOKUL

TURİZMCİ

MUĞLA

 

6

SÜLEYMAN GİRGİN

ÜNİVERSİTE

İŞÇİ

MUŞ

 

1

ŞEMSETTİN ONULER

LİSE

ESNAF

MUŞ

 

2

FEVZİ GÜMÜŞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

MUŞ

 

3

YILDIRIM PAÇAL

LİSE

SERBEST

NEVŞEHİR

 

1

HİLMİ BÜLENT TEKİNER

ÜNİVERSİTE

SERBEST

NEVŞEHİR

 

2

CUMA YORGANCI

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

NEVŞEHİR

 

3

OSMAN FAHRİ ERTİK

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

NİĞDE

 

1

DOĞAN ŞAFAK

ÜNİVERSİTE

TURİZMCİ

NİĞDE

 

2

SEVGİ ÖZBEK

ÜNİVERSİTE

DİŞ HEKİMİ

NİĞDE

 

3

RAMAZAN ERTAN

LİSE

İŞADAMI

ORDU

 

1

SEYİT TORUN

ÜNİVERSİTE

İKTİSATÇI

ORDU

 

2

MUSTAFA ADIGÜZEL

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

ORDU

 

3

İDRİS YILDIZ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ORDU

 

4

İSA YAZICI

LİSE

İŞLETMECİ

ORDU

 

5

OSMAN GÜNGÖR

YÜKSEKOKUL

İŞADAMI

OSMANİYE

 

1

NİHAT ÇERÇİ

YÜKSEK LİSANS

ÖĞRETMEN

OSMANİYE

 

2

MURAT KOLUÇOLAK

YÜKSEK LİSANS

MÜHENDİS

OSMANİYE

 

3

SERPİL DÜZGÜN

LİSE

EV HANIMI

OSMANİYE

 

4

HATİCE ERDUR

YÜKSEKOKUL

EMEKLİ

RİZE

 

1

KENAN BIYIK

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

RİZE

 

2

TAHSİN OCAKLI

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

RİZE

 

3

CANDAN EYÜBOĞLU

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

SAKARYA

 

1

ENGİN ÖZKOÇ

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

SAKARYA

 

2

HÜSEYİN AVNİ ŞAHİN

LİSE

MÜTEAHHİT

SAKARYA

 

3

ERDOĞAN ISIR

ÜNİVERSİTE

ESNAF

SAKARYA

 

4

AYHAN BAL

ÜNİVERSİTE

SERBEST

SAKARYA

 

5

ELİF ASİYE BAŞER

YÜKSEK LİSANS

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

SAKARYA

 

6

AYŞE KILIÇ

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

SAKARYA

 

7

ENİS CEYLAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

SAMSUN

 

1

KEMAL ZEYBEK

LİSE

İŞADAMI

SAMSUN

 

2

HAYATİ TEKİN

ÜNİVERSİTE

MİMAR

SAMSUN

 

3

NESLİHAN HANCIOĞLU

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

SAMSUN

 

4

MÜŞFİK VEYSEL ERDOĞAN

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

SAMSUN

 

5

ŞABAN SEVİNÇ

ÜNİVERSİTE

GAZETECİ

SAMSUN

 

6

FATMA NECİLE ÇOKAY

ÜNİVERSİTE

DİŞ HEKİMİ

SAMSUN

 

7

ATIF TOMRUKÇU

YÜKSEK LİSANS

MÜHENDİS

SAMSUN

 

8

ŞEVKİ YILMAZ

İLKOKUL

MÜTEAHHİT

SAMSUN

 

9

MEHMET ATALAY

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ

SİİRT

 

1

FIRAT SOYSAL

LİSE

SERBEST

SİİRT

 

2

CİNDİ EREN

LİSE

EMEKLİ

SİİRT

 

3

KAMİLE BALCI

LİSE

ANTRENÖR

SİNOP

 

1

BARIŞ KARADENİZ

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

SİNOP

 

2

MUSTAFA ACUN

LİSE

EMEKLİ

SİVAS

 

1

ALİ AKYILDIZ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

SİVAS

 

2

HAYDAR GÖLBAŞI

YÜKSEK LİSANS

ÖĞRETİM ÜYESİ

SİVAS

 

3

ULAŞ KARASU

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

SİVAS

 

4

BAKİ ÇOBAN

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

SİVAS

 

5

İSMAİL ŞAHİN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ŞANLIURFA

 

1

ALİ MURAT BUCAK

LİSE

TİCARET

ŞANLIURFA

 

2

HASAN OĞUL

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETMEN

ŞANLIURFA

 

3

RESUL BEBE

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETMEN

ŞANLIURFA

 

4

SEDAT SAĞIR

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

ŞANLIURFA

 

5

İSMAİL BAHÇACI

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

ŞANLIURFA

 

6

MAHMUT HAN ŞAHİN

LİSE

SERBEST

ŞANLIURFA

 

7

AKİLE YEKTAŞ

LİSE

HEMŞİRE

ŞANLIURFA

 

8

MUZAFFER YİĞİTBAŞI

LİSE

GAZETECİ

ŞANLIURFA

 

9

KEMAL EŞSİZ

LİSE

ESNAF

ŞANLIURFA

 

10

AHMET HELVACI

LİSE

SERBEST

ŞANLIURFA

 

11

LÜTFÜ KÜÇÜKBAYRAK

LİSE

ÇİFTÇİ

ŞANLIURFA

 

12

CANER ÇAMLIBEL

ORTAOKUL

SERBEST

ŞIRNAK

 

1

ABDULLAH GÜKÇE

ORTAOKUL

SERBEST

ŞIRNAK

 

2

AGİT AYKUT

İLKOKUL

SERBEST

ŞIRNAK

 

3

HAVA ADİYAMAN

İLKOKUL

EV HANIMI

ŞIRNAK

 

4

ŞAHİN ZİREK

İLKOKUL

SERBEST

TEKİRDAĞ

 

1

FAİK ÖZTRAK

ÜNİVERSİTE

EKONOMİST

TEKİRDAĞ

 

2

CANDAN YÜCEER

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

TEKİRDAĞ

 

3

EMRE KÖPRÜLÜ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

TEKİRDAĞ

 

4

İLHAMİ ÖZCAN AYGUN

YÜKSEK LİSANS

MÜHENDİS

TEKİRDAĞ

 

5

ARZU MANDALI SUCU

YÜKSEK LİSANS

YÖNETİCİ

TEKİRDAĞ

 

6

ŞERAFETDİN TERZİ

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

TOKAT

 

1

ORHAN DÜZGÜN

ÜNİVERSİTE

DOKTOR

TOKAT

 

2

GÜLPERİ COŞAR

ÜNİVERSİTE

EMEKLİ

TOKAT

 

3

MİNE BAŞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

TOKAT

 

4

SİNAN YAVUZ YAVAŞ

YÜKSEK LİSANS

MÜHENDİS

TOKAT

 

5

TAHİR YILDIRIM

LİSE

EMEKLİ

TRABZON

 

1

HALUK PEKŞEN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

TRABZON

 

2

ALİ TÜREN ÖZTÜRK

YÜKSEK LİSANS

MÜHENDİS

TRABZON

 

3

AHMET KAYA

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

TRABZON

 

4

MURAT ÖZÇİLİNGİR

ÜNİVERSİTE

ESNAF

TRABZON

 

5

YAVUZ KARAN

ÜNİVERSİTE

İŞLETMECİ

TRABZON

 

6

MUSTAFA AYDIN

ÜNİVERSİTE

UZMAN

TUNCELİ

 

1

SANİYE BARUT

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

TUNCELİ

 

2

GÜRSEL EROL

LİSE

SERBEST

 

UŞAK

 

1

ÖZKAN YALIM

LİSE

SERBEST

UŞAK

 

2

İSMET AKIN

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

UŞAK

 

3

MUSTAFA AYDIN

ÜNİVERSİTE

VETERİNER

VAN

 

1

NADİR KARTAL

ÜNİVERSİTE

ECZACI

VAN

 

2

ERKAN NÜKTE

ÜNİVERSİTE

ECZACI

VAN

 

3

GÜRGİN ASLAN

YÜKSEKOKUL

TEKNİKER

VAN

 

4

HATİCE GÜLENOĞLU

LİSE

SERBEST

VAN

 

5

GÜLCAN İNCE

LİSE

SERBEST

VAN

 

6

HAYRULLAH IRTAK

LİSE

ESNAF

VAN

 

7

ABUBEKİR YEŞİLOVA

ÜNİVERSİTE

SOSYOLOG

VAN

 

8

MUHTAR ERDOĞAN

LİSE

SERBEST

YALOVA

 

1

MUHARREM İNCE

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETMEN

YALOVA

 

2

MURAT OCAK

ORTAOKUL

SERBEST

YOZGAT

 

1

HASAN ASLAN NURDOĞDU

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

YOZGAT

 

2

ZEYNEP KILINÇARSLAN

LİSE

İŞKADINI

YOZGAT

 

3

GÜLHANIM CEYLAN

YÜKSEKOKUL

EMEKLİ

YOZGAT

 

4

HATİCE AÇIKGÖZ

LİSE

EV HANIMI

ZONGULDAK

 

1

ŞERAFETTİN TURPCU

ÜNİVERSİTE

MİMAR

ZONGULDAK

 

2

ÜNAL DEMİRTAŞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

ZONGULDAK

 

3

DENİZ YAVUZYILMAZ

ÜNİVERSİTE

MÜHENDİS

ZONGULDAK

 

4

HARUN AKIN

LİSE

İŞADAMI

ZONGULDAK

 

5

ALİ İHSAN KÖKTÜRK

ÜNİVERSİTE

AVUKAT


Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000