ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
Askeri Yargıtay’dan, Ergenekon davası sanıklarından Hayrettin Ertekin’in, emekli Korgeneral M.E.E.’nin davası için Askeri Yargıtay üyeleriyle ilgili görüşme yaptığı iddialarına yalanlama geldi.

Sedef ŞENKAL DEMİR / İSTANBUL (CNA)

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Hayrettin Ertekin’in gözaltındayken verdiği ifadelerde “görevini kötüye kullanmak” suçundan yargılanan emekli Korgeneral M.E.E.’nin davasını leyhe çevirmek için Askeri Yargıtay üyeleriyle görüştüğü iddiaları, Askeri Yargıtay tarafından yalanlandı.

Ergenekon iddianamesinin 128, 1940, 1941, 1946, 1970 ve 1975’inci sayfalarında yer alan bilgilere göre; Hayrettin Ertekin’in, sanık Korgeneral M.E.E.’nin davasını leyhe çevirmek için bir takım girişimlerde bulunarak sanık M.E.E. ve Ali isimli şahıslarla konuşma yaptığı, bu konuşmalarda Askeri Yargıtay 2. Dairesi Başkanı ve Askeri Yargıtay Başkanı ile görüştüğünü öne sürdüğü iddia ediliyor. Askeri Yargıtay, iddianamede yer alan bu iddialara karşı 28 Ekim 2008 tarihinde mahkemeye gönderdiği yazıda sanık Korgeneral M.E.E.’nin suçunun Askeri Yargıtay’da oy birliğiyle sabit görüldüğü ve Hayrettin Ertekin ile Askeri Yargıtay Başkan ve üyelerinin hiçbir şekilde görüşmesi olmadığını belirtti.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000