ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde ormanlık alanda çıkan ve Hazar Gölü kıyısındaki bulunan tatil sitelerine tehdit eden yangın bölgesinin engebeli olması nedeniyle itfaiye araçları giremedi. Orman işçileri ile vatandaş ve askerler, alevlere kazma, kürek ve sopalarla müdahale ederek yangını söndürdü.

Sivrice İlçesi'nde Hazar Gölü kıyısındaki tatil sitelerine yakın mesafede bulunan orman arazisinde, elektrik tellerinden çıkan kıvılcımların neden olduğu yangın çıktı. Haber verilmesi üzerine bölgeye giden Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait itfaiye araçları arazinin engebeli olması nedeniyle alevlerin olduğu yere giremedi.

Alevlere işletme ekipleri, bölgede yazlıkları bulunan vatandaşlar kendi imkanları ile müdahale etti. Yapılan müdahalelerin yetersiz kalması ve alevlerin rüzgarın da etkisiyle yayılması üzerine Sivrice İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan yardım istendi. Bölgeye gönderilen askerler alevlere kazma, kürek ve sopalarla müdahale etti. Alevler uzun süren çalışmalar sonunda tatil sitelerine ulaşmadan kontrol altına alındı. Yangında yüzlerce çam, meşe ve badem ağacının da yandığı belirtildi.

DHA

  • elazığ
  • Hazar Gölü
  • yangın
  • asker
  • tatil sitesi

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000