ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Hakan BULUT/TARSUS-Necmettin ÇUHADAROĞLU/ KAYSERİ

Konya'nın Beyşehir ilçesi, Şanlıurfa ve İzmir'in Buca ilçesinde yaşanan Suriyeli-Türk kavgalarının ardından Mersin ve Kayseri'den de gerginlik haberi geldi. İki kentte "laf atma" ve "gürültü" nedeniyle çıktığı ileri sürülen kavgalarda 4 Suriyeli yaralandı.

'LAF ATMA' KAVGASI

Mersin'in Tarsus ilçesinde merkez Yarbay Şemsettin mahallesinde iddiaya göre kızlara laf atan ve tacizde bulunan Suriyelilerle mahalle sakinleri arasında dün akşam kavga çıktı. Mahalle sakinleri ile evleri boşaltmalarını istedikleri Suriyeliler arasında çıkan arbedede 2 Suriyeli başından yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Yaklaşık 500 Suriyelinin yaşadığı bölgeye polisin sevk edilmesiyle olaylar yatıştırılıdı.

'GÜRÜLTÜ' ARBEDESİ

Kayseri'de Kocasinan ilçesine bağlı Uğurevler mahallesinde dün akşam "gürültü" nedeniyle çıktığı ileri sürülen kavgada 2 Suriyeli hafif yaralandı. Bıçak ve sopaların kullanıldığı kavganın yaşandığı mahalleye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler, mahallenin girişinde yoğun güvenlik önlemi aldı.

1 HAFTADA YAŞANAN OLAYLAR

Konya'nın Beyşehir ilçesinde Cumartesi gecesi "köpek tekmeleme" yüzünden çıktığı ileri sürülen kavgada 1 Suriyeli ve 1 Türk genç yaşamını yitirmişti. İlçeyi geren olaylarda 3 kişi de yaralandı.

Aynı gece Şanlıurfa'da bir çocuğun 4 Suriyeli tarafından gasp edilmeye çalışıldığı ve bıçaklandığı iddiası da Türk Meydanı Mahallesi'nde infiale neden oldu.

İzmir Buca'da Fırat Mahallesi sakinlerinin Salı akşamı gürültü yaptıkları ileri sürülen Suriyelileri uyarması üzerine çıkan kavgada baba oğul 2 Türk bıçakla yaralandı.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000