SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

2016/9 e-YDS sınav giriş belgesi erişime açıldı

20 Eylül 2016 Salı, 12:51:48Güncelleme: 14:34:14

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2016/9) sınav giriş belgesi bugün itibariyle adayların erişimine açıldı. Peki e-YDS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? Sınav tarihi ve tüm detaylar haberimizde...

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
e-YDS Sonra Oku

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) sınav giriş yerleri bugün itibariyle adayların erişimine açıldı. Peki e-YDS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? e-YDS ile ilgili merak edilen soruların yanıtını haberimizden inceleyebilirsiniz...

e-YDS SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 24 Eylül'de yapılacak 2016 Elektronik Yabancı Dil Sınavına (e-YDS 2016/9) başvuran adayların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecekler.

BAŞVURULAR 5 EYLÜL'DE TAMAMLANDI

Elektronik Yabancı Dil Sınavı'nda (e-YDS 2016/9)son başvurular 5 Eylül'de alındı. Başvurular, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden alındı.

e-YDS 2016/9 İngilizce alanında, 24 Eylül 2016 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacaktır.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar, sınav sonuçlarını, 24 Eylül 2016 tarihinde ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden, T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecek.

e-YDS NEDİR?

e-YDS ÖSYM tarafından elektronik ortamda gerçekleştirilen Yabancı Dil sınavıdır. Sınavda çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan test kullanılır. Sınavda sözcük bilgisi, dil bilgisi, çeviri ve okuduğunu anlama soruları bulunmaktadır. İngilizce sınavlarında kullanılan kaynaklar ABD, İngiltere ve Kanada gibi İngilizce konuşulan ülkelere aittir. Bu sınavlarda İngiliz İngilizcesine ait dil alışkanlıkları izlenmekle birlikte Amerikan İngilizcesi kullanımının daha yaygın olduğu durumlarda adaylara bir dezavantaj oluşturmaması için yaygın olan kullanım tercih edilmektedir.

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER