SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Konya'da yurt görünümlü apart uyarısı

20 Eylül 2016 Salı, 17:48:17Güncelleme: 17:56:29

Üniversite öğrencileri barınma sorunu yaşarken Konya'da yasal olmayan ev ve apartların 'yurt' görünümünde hizmet vermesi tepki çekiyor

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Konya Sonra Oku

Özel Yurtlar Birliği Konya Başkanı Ahmet Kantemiz, yurt gibi işletilen ve güvensiz olduğunu söylediği yerler konusunda velileri uyardı.

Konya'da Bakanlık tarafından şartları yerine getirilip denetlendikten sonra verilen özel bir belge ile açılan yurtların yanı sıra bazı ev ve apartların kaçak olarak yurt adı altında işletildiği belirtildi.

Özel Yurtlar Birliği Konya (YURT-DER) Başkanı Ahmet Kantemiz yurt gibi işletilen yerler konusunda velileri uyardı.

Velilerin yurt seçiminde çok dikkatli davranmaları gerektiğini dile getiren Kantemiz "Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yurt belgesi olmayan, apart, pansiyon, misafirhane gibi yerler öğrenci yurdu olarak çalışamazlar. Bunların hiçbir yasal geçerliliği yoktur. Çocuklarınızın can ve mal güvenliği için bu tür yerlere asla itibar etmeyin" dedi.

Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği'nin 9. maddesine göre bu tür çalışan apart, misafirhane, pansiyon gibi yerlerin valilikler tarafından kapatılması gerektiğini de ifade eden Kantemiz "Öğrencilerimiz bu tür kanun dışı çalışan yerlerde barınarak FETÖ ve çeşitli suç örgütlerinin kucağına düşmemelidir. Bu konuda da valilik yetkililerinin gerekli denetimleri yaparak izinsiz ve belgesiz çalışan bu yerleri çocuklarımızın güvenliği için acilen kapatmaları gerekir" diye konuştu.

Zafer SAMANCI/KONYA

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER