SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Uçakta sigara içen 3 yolcuya para cezası verildi

21 Eylül 2016 Çarşamba, 18:28:56Güncelleme: 18:39:39

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) değişik seferlerde uçakta sigara içen 3 yolcuya kişi başı bin 162 TL para cezası verdi

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Sonra Oku

Uyarılara rağmen uçakta taşınabilir elektronik cihazları kullanan, sigara içen kural tanımayan yolculara Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından bin 162 lira para cezası kesiliyor. Son olarak ayrı ayrı seferlerde sigara içen 3 yolcuya kişi başına bin 162 TL para cezası verildi. Yolcularla ilgili detay ise açıklanmadı.

SHGM tarafından verilen idari para cezalarına göre; kural tanımaz yolcu, yönetmelikte belirlenen ihlallerden birini uyarıya rağmen sürdürmeye devam etmesi halinde tutanak, uçağın kaptanı ile iki kabin memuru olmak üzere üç kişinin tutacağı bir tutanak ile tespit ediliyor. Tutanakta, ilgili kişinin adı soyadı, Türk vatandaşı ise T.C. kimlik numarası ve tespit edilebiliyor ise adres bilgileri yer alıyor.

Kurallara uymayan yolcuya ayrıca, eylemini sonlandırmaması halinde para cezası verileceği şeklinde ikaz yapılması gerekiyor. Kural tanımaz yolcu ile ilgili uygulanan cezalara itirazlarda ispat sorumluluğu ilgili havayoluna ait.

Gökhan ARTAN / İSTANBUL

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER