SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Hava Harp Okulu pilot açığını kapatmak için öğrenci alacak

21 Eylül 2016 Çarşamba, 20:08:46Güncelleme: 20:13:33

Hava Harp Okulları, pilot yetiştirmek üzere ilgili üniversitelerin 1,2, 3 sınıflarından yatay geçiş ile öğrenci alım süreci başlattı

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Hava Harp Okulu Sonra Oku

Hava Harp Okulları, pilot yetiştirmek üzere ilgili üniversitelerin 1,2, 3 sınıflarından yatay geçiş ile öğrenci alım süreci başlattı. Aranan şartlar ve başvuru tarihi okulun internet sitesinden duyuruldu.

Hava harp okulu pilot açığını kapatmak için öğrenci alım süreci başlattı.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden birinci sınıf alımları için adaylar başvurularını 22 Aralık -12 Ocak tarihleri arasında Hava Harp Okulu resmi internet sitesi olan www.hho.edu.tr üzerinden yapacaklar.

İkinci ve üçüncü sınıf öğrenci alımları ise 2- 30 eylül tarihleri arasında yine Hava Harp Okulu'nun resmi internet sitesi üzerinden başvuracaklar.

Hava Harp Okulunda; Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği dallarında lisans düzeyince akademik eğitim, askeri eğitim ve özendirici uçuş eğitimi veriliyor.

Dört yıllık eğitim ve öğretimlerini başarıyla tamamlayan harbiyeliler, lisans diplomasına sahip pilot adayı teğmenler olarak mezun olacaklar.

HABER MERKEZİ

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER