SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Darbe girişimine karşı Almanya'dan Ankara'ya pedal çevirdi

22 Eylül 2016 Perşembe, 19:19:55Güncelleme: 19:24:55

FETÖ'nün darbe girişimine ve teröre tepki göstermek için Almanya'nın Münih kentinden bisikletle yola çıkan Abdurrahman Serdar Çakmak, 29 günde 2 bin 682 kilometre yol katederek Ankara'ya ulaştı

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Abdurrahman Serdar Çakmak Sonra Oku

Münih'ten 25 Ağustos'ta bisikletle yola çıkan 40 yaşındaki Abdurrahman Serdar Çakmak, 29 günde son durağı Ankara'ya geldi.İlk olarak AK Parti Ankara İl Başkanlığına gelen Çakmak, 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerini bildirmek, darbe girişimine ve PKK terörüne tepki göstermek için yola çıktığını söyledi.

Çakmak, "Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı safta olduğumuzu ve onun için bu yolda ölümlü olduğumuzu bildirmek maksadıyla Münih'ten buraya kadar geldim." diye konuştu.Çağın en güzel protesto biçiminin bisikletle yolculuk yaparak olduğunu ifade eden Çakmak, bunun için bisikletle Türkiye'ye geldiğini ve Avrupa'ya bu yolla mesaj vermeyi amaçladığını belirtti.

Şırnaklı olduğunu söyleyen Çakmak, "Bizim tek milletimiz, tek devletimiz var." dedi.

Türkiye'ye gelmek için 2 bin 682 kilometre yolu pedal çevirerek 29 günde katettiğini aktaran Çakmak, sadece gündüz yolculuk yaptığını, gece ise konakladığını anlattı.
"İnsan, vatanında kendisini güvende hissediyor"

Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan'dan geçerek Türkiye'ye geldiğini söyleyen Çakmak, Kapıkule Sınır Kapısı'nı geçtikten sonra çok mutlu olduğunu belirterek, "İnsan, vatanında kendisini güvende hissediyor. Eli öpülesi insanımızla birlikte olmak bambaşka bir duygu veriyor." dedi.

AA

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER