09 ARALIK 2016
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in, lüks otomobiliyle çarparak ölümüne neden olduğu şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz, şikâyetinden vazgeçti. Adana’da oturan Özlem Alagöz’ün avukatı Yılmaz Aboşoğlu ve Gökay Gültekin, ailenin isteği doğrultusunda bu talebin yer aldığı dilekçeyi UYAP üzerinden davanın görüldüğü İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Dilekçede, şehit polisin 2 çocuğu, eşi Özlem Alagöz, babası Ahmet Çetin Alagöz, annesi Ayşe Alagöz, kardeşleri Mehmet Akif ve Zafer Mustafa Alagöz’ün isimleri yer aldı. Dilekçede, “İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki sanık Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz. Şikâyetimizden ve davaya feragatimiz doğrultusunda gereğinin yapılmasını arz ve talep ederiz” taleplerine yer verildi.

ALAGÖZ AİLESİ, GÖRÜŞME TALEBİNİ REDDETMİŞTİ

Daha önce de kazada ağır yaralanan ve Rüzgar Çetin’e 250 bin TL’lik tazminat davası açan polis memuru Emre Tetik şikâyetinden vazgeçmişti. O duruşmaya katılan şehit polis memurunun ailesinin avukatı, Çetin Ailesi’nin müvekkilinin çocuklarının geleceği için yardım teklifinde bulunduğunu belirtmişti. Rüzgar Çetin, şehit polis memurunun ailesiyle görüşmek için daha önce de 2 ayrı mektup göndermişti. Bu girişimler sonuçsuz kalmış, aile teklifleri reddetmişti. Şehit polisin babası Ahmet Çetin Alagöz, sanık Çetin’in en ağır cezayı almasını istediklerini belirterek, “Gönderdiği mektubu iade ettik. Herhangi bir yakınıyla da görüşmedik. Hayatımız perişan oldu, düzenimiz bozuldu” demişti.

Şehit polis memurunun eşi Özlem Alagöz ise mayıs ayında yaptığı açıklamada, “Ben şikâyetimi sonuna kadar sürdüreceğim” diyerek tepki göstermişti. Rüzgar Çetin, son olarak 4 Ağustos’ta tutuklu olarak hâkim önüne çıktı. 4 Ekim’de bir kez daha yargılaması yapılacak olan sanık Çetin, bu duruşmada tahliye olabilir. Çetin’in avukatı Mehmet Uysal, son duruşmada şunları söylemişti: “Müvekkilimin artık daha fazla tutuklu kalması hak ihlalidir. Olayın basit taksire dönüşmesi ihtimali kuvvetlidir. Suç değişirse alt sınırı 2 yıldır. Kaçma şüphesi yoktur. Tahliyesine karar verilmesini talep ediyoruz.”

Rüzgar Çetin, aileye cezaevinden mektup göndermişti.

‘1 YIL DAHA YATIP ÇIKABİLİR’

Ceza hukukçusu Prof. Dr. Yılmaz Yazıcıoğlu, olayda yaralanan ile hayatını kaybeden polis memurlarının Rüzgar Çetin hakkında şikâyetçi olmaktan vazgeçmelerinin Çetin’in alacağı cezayı ciddi derecede indireceğini söyledi. Yazıcıoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: “Suç, ‘taksirle adam öldürme’ suçu. Şikâyetler geri çekildiği için de hâkim cezayı alt sınırdan verecektir. Bu da cezanın 5 yıldan başlaması demektir. Olayda kırmızı ışık ihlali, alkol durumu nedeniyle hâkim cezayı yüzde 50 artırabilir. Bu da 7.5 yıldır. Tutukluluk süresi de cezadan düşürülecektir. Erken tahliyeleri sağlayan kanun hükmünde kararname ile de Rüzgar Çetin 1 yıl daha hapis yatıp çıkar diye düşünüyorum.”

VELİ SARIBOĞA / GAZETE HABERTÜRK


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 12:11
  kanun , adalet yok mu ?
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 10:36
  havada para kokusu var sizde aldinizmi sehidimin kemikleri sizlicak
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 10:32
  nasıl olur ya? insanlık bu kadar ucuz mu? yazıklar olsun. kamu davası değilmi bu, savcıları göreve çağırıyorum. eşi ailesi vazgeçmiş olabilir ama halkın vicdanı rahat değil. cumhurbaşkanı, başbakan bu olaya el koymalı. bu memlekette adaletin olduğunu görmek istiyoruz.. sorumlu kim varsa bu olayın örtülmesine izin vermemeli.
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 09:44
  Yaziklar olsun sehidin ailesine yine para kendini konusturdu hic sizlamicak dimi o polisin kemikleri para icin davanizdan vazgectiginiz.
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 09:38
  Olan her zaman ölene oluyor
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 09:04
  Gariban kadına ve çocuklarına sizmi bakacaksınız boş boş konusyorsunuz Allah kimseyi boyle şeylerla sınamasın yadırgamayın zor bir durum
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 08:55
  katil aramızda olacak
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 08:48
  Yazıklar olsun eşine
 • Misafir 01 Ekim 2016 Cumartesi 07:46
  Para varya para
Kalan karakter : 300