ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Antalya'nın Manavgat ilçesinde omuriliği felci olan gencin, tedavisi için biriktiği para ve içinde sağlık raporlarının da içinde bulunduğu kasa, evine giren kişi veya kişilerce çalındı.

Alınan bilgiye göre, Yukarı Pazarcı Mahallesi Mimar Sinan Caddesi'nde Kader Can Kılcı'nın kaldığı eve giren kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler, içinde 31 adet çeyrek altın, yaklaşık 7 bin lira ile 15 bin liralık senetlerin ve sağlık raporlarının bulunduğu kasayı alarak kaçtı.

Durumun yetkililere bildirilmesi üzerine olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, bölgedeki güvenlik kameralarını inceledi. Kentte 2010 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu omuriliği felci olan 25 yaşındaki Kader Can Kılcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, arkadaşlarıyla saat 13.45 sıralarında evden ayrıldıklarını ve saat 16.00'da eve döndüklerinde kasanın yerinde olmadığını söyledi.

Komşularının, üzerindeki kıyafetlerden inşaat işçisi olabileceği tahmin edilen bir kişinin kucağında bir şeyle binanın arka tarafına doğru uzaklaştığını söylediklerini dile getiren Kılcı, şunları kaydetti:

"2010 yılında geçirdiğim trafik kazası sonucu omurilik felci oldum. Hastane raporlarım, ailemin senedi ve ziynet eşyalarının dışında yaklaşık 6 yıldır biriktirdiğim para, çeyrek altınlarım vardı kasada. Bu paraları tedavim için biriktiriyordum. İnşallah hırsız vicdana gelir. Onca yıl biriktirdiğim paralarımı getirir." Tekerlekli sandalyede hayatını sürdüren Kılcı, hastanede fizik tedavisi gördüğünü de anlattı.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000