ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Lisans programlarına yerleşen öğrencilerin başvurduğu KYK Yurt başvurularında ikinci etap yarın sona eriyor. Kapatılan üniversitelerin öğrencileri, ek kontenjan ile bir lisans programını kazanan, yurtdışı değişim programı ile bir üniversiteye yerleşen öğrenciler, yatay geçiş ile farklı bir üniversiteye nakil olan ve lisansüstü/doktora yapan öğrenciler ile özel yetenek öğrencileri bu başvuru hakkından yararlanabilecek.

KYK YURT BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

KYK YURT BAŞVURUSU İÇİN NELER GEREKİYOR?

Bu hizmeti kullanarak, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na yurt başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sahip Olmanız Gerekenler 

Bu hizmetten faydalanmak için e-Devlet Şifresi, Elektronik İmza, Mobil İmza veya İnternet Bankacılığı ile Giriş yöntemlerinden birini kullanarak e-Devlet Kapısı sistemine giriş yapabiliyor olmalısınız. İşleminize başlamadan önce gerekli e-Devlet Şifresi, Elektronik İmza veya Mobil İmza’nızı temin etmelisiniz veya e-Devlet Kapısı’na entegre bankalardan birinin internet bankacılığını kullanıyor olmalısınız. E-Devlet Şifrenizi PTT’lere kimliğiniz ile birlikte şahsen başvurarak temin edebilirsiniz. Elektronik veya Mobil İmza temin etmek için ilgili hizmet sağlayıcılardan veya operatörlerden bu hizmeti satın almalısınız.

Vergiler, Harçlar ve İşlem Ücretleri
Bu işlem için herhangi bir ek ücret, vergi vb. alınmamaktadır.

NORMAL BURS VE KREDİNİN İKİ VE ÜÇ KATI ÜCRET YATIRALACAK

Kredi ve Yurtlar Kurumu Yüksek Lisans Öğrencilerine iki kat, doktora yapanlara da öğrencilere üç kat kredi ve burs imkanı sağlıyor. Geçtiğimiz yıl lisans öğrencileri için 400 TL olarak hesaplara yatırılan ücretin bu yıl minimum 440 TL olarak yatırılması bekleniyor. Bu durumda Yüksek Lisans öğrencileri 880 TL, Doktora öğrencilerinin hesabına ise 1320 TL yatırılacağı söylenebilir.

 
 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000