27 MART 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA
GÜNDEM

Koca vahşeti Handan Aşkın'ı felç bıraktı

06 Ekim 2016 Perşembe, 02:48:03

Adı Handan Aşkın, yaşı 30. Boşanmak istediği için sokak ortasında kurşun yağdıran ve belden aşağısının felç kalmasına neden olan 2 çocuğunun babası, ‘yaralama’dan yargılanıyor. Aşkın'ın tek hayali yeniden ayağa kalkmak

 • 1
  1 | 5

  GÜNGÖR KARAKUŞ/GAZETE HABERTÜRK

  11 yıllık evliliğinden 2 çocuk sahibi olan 30 yaşındaki Handan Aşkın için hayat zindana dönmüştü. Uğradığı fiziksel şiddetin üstüne eşi Emre Aşkın’ın sorumsuzluğu ve çalışmaması eklenince boşanma kararı aldı ve babasının evine yerleşti. Kocası, çocuklarını ve ailesini öldürmekle tehdit ediyordu. Mahkeme, eşine 200 metre yaklaşmama kararı verdi. 

 • 2
  2 | 5

  ‘YARALAMA’DAN YARGILANIYOR

  11 Mart günü ağabeyini ikna eden Handan Aşkın, İstanbul Gaziosmanpaşa’daki evlerinden eşyalarını almaya gitti. Kocası konuşmak istedi. Talebinin reddedilmesi üzerine Emre Aşkın, eşi ve ağabeyine kurşun yağdırdı. Kurşunlardan biri genç kadının omuriliğini zedeledi ve felç kalmasına neden oldu. Emre Aşkın olaydan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi. Karısının felç kalmasına neden olmasına rağmen hakkında ‘yaralama’ suçundan dava açıldı. Belinden silahını çıkardı, abimi vurdu. Abimin yanına koşarken bir kurşun bana isabet etti, yere düştüm. Kımıldayamıyordum, geldi kucağıma oturdu. ‘Allah’ım yardım et’ diye bağırdım. Silahı ağzıma soktu. Tetiğe bastı. Sonradan öğrendim, kurşunu kalmamış.”

 • 3
  3 | 5

  ‘SİLAHI AĞZIMA SOKUP TETİĞE BASTI’

  Belden aşağısı tutmayan Handan Aşkın, 7 aydır bir hastane odasında yaşıyor. Yaşadıklarını gözyaşları içinde HABERTÜRK’e anlatan Aşkın, çocukları için yeniden ayağa kalkma mücadelesi verdiğini söylüyor. 2005’te severek evlendiğini belirten Aşkın, yaşadıklarını şöyle anlattı: “2 çocuğum ve mutlu bir yuvam vardı. Ancak, son yıllarda tam bir canavara döndü. Belki düzelir diye çok bekledim. Ama boşanmaktan başka çarem kalmamıştı. O gün de daireden sokağa çıktığımızda, ‘Ailenizi tek tek katledeceğim’ diye bağırıyordu. 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
Kalan karakter : 300