ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Şişli'de bir tekstil atölyesinin demir kepengini açarak işyerinin güvenlik kamerası ve alarmına aldırmayan 4 hırsız, içinde yüklü miktarda para bulunan çelik kasayı 1 dakika içinde çaldı. Atölyeden yaşanan hırsızlık saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Şişli'de meydana gelen olayda sabaha karşı bir tekstil atölyesinin önüne gelen yüzleri maskeli 4 kişinin işyerindeki içinde yüklü miktarda para ve önemli evrak bulunan kasayı çalması saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Edinilen bilgilere göre olay Şişli Gülbahar Mahallesi'nde 1 Ekim Cumartesi günü sabaha karşı 05.30 sıralarında meydana geldi. Yüzleri maskeli 4 kişi, levye yardımıyla açtıkları demir kepenkten girdikleri iş yerindeki çelik kasayı sürükleyerek çaldı. İçinde yüklü miktarda para ve önemli evrak bulunan kasanın çalınması olayı saniye saniye iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

GÜVENLİK KAMERASI VE ALARMA ALDIRIŞ ETMEDİLER

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere göre; Sabaha karşı 05:38'de iş yerinin bulunduğu sokağa gelen yüzleri maskeli 4 kişi çevreyi inceledikten sonra grup içinde bulunan elinde levye olan bir şahıs, güvenlik kamerası ve alarmına aldırmadan iş yerinin demir kepenklerini açmaya çalışıyor. Bu esnada bir aracın sokaktan geçtiğini fark eden hırsızlar, kuytu bir yere saklanarak aracın geçmesini bekliyor. Aracın geçmesi sonrasında tekrar kepengi açmaya çalışan hırsızlar, 05:40'da işyerinin kepengini açarak içeriye gidiyor. Yaklaşık 1 dakika içeride kapan şahıslar, 05:41'de işyerindeki çelik kasayı sürükleyerek dışarıya çıkarıyor. Şahıslar kaldırımda sürükledikleri kasayla birlikte kameranın kaydından çıkıyor. Bir süre ise yaşanan hırsızlığı gören mahalle sakinleri soyulan iş yerinin önüne geliyor.

Öte yandan şahısların olay yerine kırmızı bir araçla geldiği polis tarafından yapılan incelemede ise şahısların olay yerine geldiği aracın plakalarının ikiz plaka olarak tabir edilen plakalardan olduğu öğrenildi.

DHA

  • hırsızlık
  • Şişli

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000