ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan ÖSYM Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı için başvurular başladı. Peki başvurular nasıl yapılır? Başvuru şartları neler? İşte detaylar...

Başkanlık Genel İdare Hizmetleri sınıfından 6, 7, ve 8'inci dereceli kadrolara atanmak üzere toplam 10 ÖSYM Uzman Yardımcısı alınacak. 

ÖSYM UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI BAŞVURULARI

Sınava başvurular ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden 10-25 Ekim tarihleri arasında alınacaktır. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri; yazılı sınavdan en az 10 gün önce ÖSYM Başkanlığı’nın ais.osym.gov.tr internet sayfasında ilan edilecektir. Adaylar, sınava giriş belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nden edineceklerdir.

SINAVA BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, 100 puan üzerinden tabloda yer alan sınav türü ve puanlarına göre asgari puana sahip olan adaylardan, ÖSYM'den görev talebinde  bulunacaklar, başvuru süresi içerisinde ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr internet adresinden Başvuru Formu'nu doldurarak internet ortamanında müracaat edeceklerdir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

* 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, başvuru kılavuzunda yer alan sınav türüne ve puanlarına göre asgari puana sahip olmak. Müracaat şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde 2015 veya 2016 yılı KPSS Lisans puanları esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday yazılı sınava davet edilecektir (Sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına alınacaktır).

* Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin başvuru kılavuzundaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

* Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

* Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmamak.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000