03 ARALIK 2016
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim düzeyi için tarih yaklaşıyor. Peki KPSS sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? KPSS ne zaman yapılacak? ÖSYM KPSS hakkında duyuru yayımladı. İşte detaylar...

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS NE ZAMAN YAPILACAK?

9-24 Ağustos tarihleri arasında başvurusu alınan KPSS-Ortaöğretim/Ön Lisans sınavları için adaylar hazırlık içinde. 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans (Önlisans Düzeyi) 16 Ekim'de, 2016-KPSS Ortaögretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi), 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak.

16 Ekim-20 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak KPSS'nin süresi 2 saat (120 dakika) olacaktır. Sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri uygulanacaktır.

ÖSYM'den yapılan duyuruda; "Merkezimizce 20 Kasım 2016 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS Ortaöğretim/Ön lisans) Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin 10.00 olarak değiştirilmesine karar verilmiştir." denildi.

SONRADAN KAZANILAN MEZUNİYET TERCİH KOŞULLARINI DEĞİŞTİRMEYECEK

KPSS sınavına ortaöğretim düzeyinde başvuran ve başvurudan sonra ön lisans mezunu olan adaylar, sınava ortaöğretim düzeyinden girdikten sonra, tercih döneminde bilgilerini ön lisans olarak değiştiremeyecek.

SINAV GİRİŞ YERLERİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Önlisans mezunu öğrencilerin katılacağı KPSS sınavı için sınav giriş belgeleri 08 Ekim Cumartesi günü ÖSYM tarafından yayımlandı. 

KPSS SINAV GİRİŞ BELGENİZE ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ADAYLARIN SINAV MERKEZLERİNE GETİRMELERİ GEREKEN BELGELER

*Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı
 
*Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı

*Askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler içingeçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmî belge

*Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını
sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe
içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

DİKKAT: Adayların kimlik belgesinin aslını yanında bulundurması gerekmektedir. Fotokopi belge vb. kabul edilmez. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 18 Ekim 2016 Salı 21:36
  Ortaöğretim sınavının giriş belgesi ne zmn yayınlanacak bilgisi olan varmı ?
 • Misafir 17 Ekim 2016 Pazartesi 13:07
  arkadaslarım benim tahminim orta ögretım sınav gırıs belgesi kasımın ılk veya ıkıncı haftası belirtılecek. hakkımızda hayırlısı olsun
 • Misafir 16 Ekim 2016 Pazar 10:17
  Ortaöğretim sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak?
 • Misafir 15 Ekim 2016 Cumartesi 20:54
  ya sınava giriş yeri getirelemedi diyor
 • Misafir 15 Ekim 2016 Cumartesi 13:35
  sınav giriş yerleri sadece önlisans öğrencileri için açıklandı , ortaöğretim için giriş dökümanları 20 kasıma yakın bir tarihte duyurulur .sakin olalım lütfen... :)
 • Misafir 14 Ekim 2016 Cuma 22:41
  arkadaşlar sınava bir hafta kala açıklanır sınav giriş belgesi
 • Misafir 14 Ekim 2016 Cuma 17:25
  bendede görünmüyor muhhetemelen daha belli değil 20 kasımda olan sınavın
 • Misafir 14 Ekim 2016 Cuma 13:57
  benim giriş yerimde görünmüyor sınav sürecinde değil yazıyor bilgisi olan lütfen yorum yazsın
 • Misafir 14 Ekim 2016 Cuma 10:17
  arkadaşlar sınava kayıt yaptım ücreti ödedim hallettim ama sınav giriş belgesi\görüntüle tıkladım sınava giriş belgesi getirilemedi yazı'yo yardım lütfen..
 • Misafir 14 Ekim 2016 Cuma 08:25
  sınav giriş yeri benim sayfamda görünmüyor
Kalan karakter : 300