SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

Veysi Kaynak: Yeni bir göç dalgasına hazır olmalıyız

16 Ekim 2016 Pazar, 19:33:46Güncelleme: 19:35:13

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Musul operasyonuyla yeni bir göç dalgası olabileceğini dile getirirken Sultanahmet Camisi için restorasyon çalışması yapılacağını ifade etti

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
Veysi Kaynak Sonra Oku

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Musul operasyonunun başlamasıyla birlikte Türkiye'ye yeni bir göç dalgası olabileceğini belirterek, kente AFAD merkezi kurulacağını söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş'a gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, kentteki yatırımların görüşüldüğü toplantıya katıldı. Vali Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un da katıldığı toplantıda konuşan Kaynak, Kahramanmaraş'a AFAD merkezi kurulacağını belirtti.

Kahramanmaraş'a yapılacak yatırımlar hakkında ilgililerle görüşmeler yaptıklarını kaydeden Kaynak şunları söyledi:

"Kahramanmaraş'taki Suriyeliler konteyner kente taşınmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Irak'ın Musul kentinde IŞİD'e karşı yapılan operasyon nedeniyle yeni bir göç dalgası ile karşılaşılabiliriz. Buna hazırlıklı olmalıyız, onun için AFAD'ın çalışmaları aralıksız devam ediyor, Türkiye'de 2'nci olarak Kahramanmaraş'a AFAD merkezi kuracaklar."


SULTANAHMET CAMİSİ RESTORE EDİLECEK
Kaynak, İstanbul'daki Sultanahmet Camisi için restorasyon çalışması başlatacaklarını aktararak, şöyle konuştu:

"Kahramanmaraş'tan tüm Türkiye'ye duyurmak istiyorum yakın bir zamanda bu çalışmalar başlayacak, daha önce kısmen restorasyonlar yaapılmıştı ama bu caminin genelini kapsayacak, kısa zamanda bunu başlatacağız."

Kaynak, konuşmasının ardından kentten ayrıldı.

DHA

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER