SON DAKİKA
Son dakika gelişmelerinde anında haberdar olmak için, anlık bildirim almak istermisiniz?
ANIMSAT
EVET

DGS tercih sonuçları açıklandı

17 Ekim 2016 Pazartesi, 09:33:15Güncelleme: 13:16:17

30 Eylül-7 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen DGS tercihlerinin sonuçları açıklandı

Onaylanmadı Bu haberi favori listenize eklemek için üyelik girişi yapmalısınız. Üye değilseniz tıklayın.
DGS tercih Sonra Oku

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih sonuçları dün akşam saat 20.43'den itibaren açıklandı. Peki sonuçlar nasıl öğrenilir? Yerleştirme nasıl yapılacak? Yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? İşte merak edilenler...

DGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

Merakla beklenen DGS tercih sonuçları dün akşam açıklandı. Sonuçlar ÖSYM'nin resmi internet sitesinden duyuruldu. Adaylar, 2016-DGS tercih sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

2016-DGS TERCİH SONUÇLARINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE SAYISAL BİLGİLER

YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Yerleştirme, adayların DGS puanları ve tercihleri ile yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayarla yapılacaktır.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK?

2016-DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlara ek yerleştirmeler sayesinde açıkta kalan öğrenciler yerleşebilecek. Adaylardan ek yerleştirme ücreti olarak 15,00 TL alınacak.

BU HABERE İLK YORUMU SEN YAZ
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
GÖNDER