ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Denizli'nin Merkezefendi ilçesi Aşağışamlı Mahallesinde ikamet eden 61 yaşındaki Abdurrahman Evren, eşi vefat ettikten sonra evlenmek amacıyla çıktığı yolda akılalmaz bir dolandırıcılığın hedefi oldu. Bir aracı vasıtasıyla evlendiği B.E. isimli kadının akrabaları olduğu sürüne iki kişiye toplamda 25 bin TL veren ve halen 150 bin Tl istenen Abdurrahman Evren, kadının yine aynı kişiler tarafından kaçırıldığını ve karşılığında para istenildiğini iddia etti. Eşinin gizlice kendisini arayıp 'beni kurtar' dediğini söyleyen Evren, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Denizli'de,11 ay önce eşini kaybeden 4 çocuk babası 61 yaşındaki Abdurrahman Evren, Muş'un Malazgirt ilçesinde ikamet eden K.D.'nin 'sana bir kadın buldum' demesi üzerine eş arayışına başladı. Evren, bir tanıdığı olan K.D.'nin tavsiyesiyle Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine gitti.

İddiaya göre Ağrı Doğubayazıt'ta eş adayı B.E.'nin akrabaları K.E. ile E.D., Evren'den 10 bin TL istedi, aksi takdirde B.E.'yi vermeyeceklerini söyledi. Zorda olduğu için bu parayı verdiğini ileri süren Evren, daha sonra Denizli'ye gelmek için Ağrı otogarına gitti. Ancak B.E.'nin akrabalarının kendisini burada da rahat bırakmadı ve kendi arabalarıyla Denizli'ye getirmek istediklerini ileri sürdü. Evren'den yolda dağlık bir bölgede tekrar 10 TL istendi. Korkan ve ikinci kez 10 bin TL daha veren Evren'in, Denizli'ye geldikten üç gün sonra eşi, akrabaları K.E. ile E.D. tarafından kaçırıldı.

"EŞİMDEN HABER ALAMIYORUM"

Denizli'ye geldikten sonra yine eşinin akrabaları olan K.E. ile E.D.'nin evden ayrılmadıklarını, gitmeleri için onlara 700 dolar daha verdiğini ileri süren Evren, "10 bin TL eşimin ailesine verdikten sonra, Denizli'ye gelirken araçta benden 10 bin TL daha istedi.' Eğer parayı vermezsen, bu dağın başında indirir, eşini de alıp gideceğiz.' dediler. Tek başıma olduğum için korktum ve 10 bin TL'yi orada verdim. Ardından Denizli'ye geldiler, evden de ayrılmadılar. Niye gitmiyorsunuz' diye sordum. Bizim yol paramız kalmadı, para ver dediler, ben de 700 dolar verdim" dedi.

Daha sonra eşime telefon ettiler, 'seninle üç beş kelime konuşup gideceğiz' dediler. Evime gelip eşimi zorla ağzını bağlayarak arabaya bindirip İzmir'e oradan da uçakla Muş'a mı, yoksa Ağrı'ya mı, götürmüşler bilmiyorum. Eşim de gittikten 10 gün sonra gizlice beni aradı. 'Gel beni al' yanına gelmek istiyorum' diye, ağlıyordu. Telefon ile görüşürken eşimin telefonunu elinden alıp kırıp attılar. O günden buyana eşimden haber alamıyorum" diye savundu.

"150 BİN TL İSTEDİLER"

Başına gelen bu kadar olaydan sonra kadının ailesinden tanımadığı birinin telefondan sürekli arayıp 150 bin TL istediklerini ileri süren Evren "Hiç tanımadığım bir kişi telefonla mesaj attı. Benden bir ATM'ye 150 bin TL para yatırmamı istediler. Niye bu parayı istiyorsunuz dediğim de ise, 'sen niye ve kime istediğimizi bilmiyor musun' diye cevap verdiler" iddia etti.

Eşinin hayatından endişe ettiği için Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu belirten Evren, "Eşime güveniyorum, kendi isteğiyle gitmedi ve kaçırıldığını düşünüyorum. Bu konuda hem savcılığa hem de BİMER'e şikayette bulundum. Bu vicdansız insanların yakalanması istiyorum. Onları lanetliyorum" dedi.

İHA

  • Abdurrahman Evren

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000