ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

İstanbul'da enerji şirketinde çalışıp aynı zamanda modellik yapan Ukraynalı Katia K., bir yatırım fonu şirketinin Alman yöneticisini ‘tecavüz girişimi’ iddiasıyla şikâyet etti.

2 yıl önce yaşanan olayda cinsel saldırı suçundan Florian H. hakkında 7 yıl hapis istemiyle açılan davanın ardından genç kadın, aynı nedenle ikinci kez savcılığa başvurdu.

Ukraynalı kadın için koruma kararı verildi. Katia K., iş için sık sık ülkesine giden Florian H.’nin Ukrayna’ya girmemesi için de ilgili birimlere şikâyet dilekçesi verdi.

Katia K., son olayı şöyle anlattı:

“İş gereği kendisiyle sık sık görüşüyordum. Olay günü beni otele davet etti. İş görüşmesi diye gittim. Yemek yedik, birlikte olma teklifinde bulundu. Kabul etmedim, asansörde tecavüz etmeye çalıştı. Elbisem yırtıldı, zor kurtuldum.” Bu olaydan sonra kendisine telefondan cinsel içerikli mesajlar da gönderdiğini öne süren Katia K., savcılığa söz konusu mesajları da teslim etti.

İfadesi alınan Florian H. suçlamaları kabul etmeyerek, “Birlikte içki içtik. Çekici bir kadın olduğunu, hoşlandığımı ifade ettim. Barda kendi isteği ile öpüştük. Birlikte dışarı çıktık. Asansörde kendisine saldırmış değilim” dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Mustafa ŞEKEROĞLU/İSTANBUL

 


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000