22 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Genelkurmay Başkanlığı tarafından, Orgeneral Hulusi Akar ile ABD'li mevkidaşının yaptığı görüşmede, Münbiç'ten PYD/YPG terör örgütünün çıkarılması ile Rakka'daki son durum, Musul Harekatı, PYD/YPG terör örgütünün Suriye ve Irak'taki faaliyetleri ve bölgedeki mezhepsel çatışma riski konularında karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunulduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda, Orgeneral Akar ve ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford arasında gerçekleşen görüşmede, bölgesel güvenlik konuları ile Irak ve Suriye'de meydana gelen son gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Konuk komutan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile Genelkurmay Başkanlığı Karargahında görüştü.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünün korunmasının ve terörizmle mücadelenin müştereken yürütülmesinin öneminin altı bir kez daha çizilmiştir.

İcrası başarı ile devam eden Fırat Kalkanı Harekatı'na Koalisyon'un hava desteği vermesinin önemi vurgulanmıştır. Ayrıca, yerinden edilmiş halkın Cerablus ve diğer yerleşim yerlerine geri dönüşünün bölgede istikrarın sağlanmasına katkısı dile getirilmiştir.

Münbiç'ten PYD/YPG terör örgütünün çıkarılması ile Rakka'daki son durum, Musul Harekatı, PYD/YPG terör örgütünün Suriye ve Irak'taki faaliyetleri ve bölgedeki mezhepsel çatışma riski konularında karşılıklı bilgi ve görüş alışverişinde bulunulmuştur. Müteakip dönemde El-Bab ve Rakka başta olmak üzere, Suriye ve Irak'ta DEAŞ'a karşı ortak mücadele yolları görüşülmüştür.

Ülkemizin Telafer ve Sincar'daki hassasiyetleri ve konunun tarafımızdan yakinen takip edildiği karşı tarafa iletilmiştir."

Görüşmede ayrıca, Türkiye'nin, FETÖ terör örgütünün ABD'de devam eden faaliyetlerine ilişkin rahatsızlığının da tekrar dile getirildiği vurgulandı.

ABD Genelkurmay Başkanı Dunford, görüşmenin ardından Ankara'dan ayrılmak üzere Esenboğa Havalimanı'na geldi.

ANKARA'DAN AYRILDI

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ile bir araya geldi. Resmi ziyaretin ardından Esenboğa Havalimanı'na geldi.

AA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 07 Kasım 2016 Pazartesi 19:39
  Bunlara güven olmaz
 • Misafir 06 Kasım 2016 Pazar 19:30
  Koskoca Amerika basedemiyor teror guruplarindanmi yardim istiyor?Peh!
 • Misafir 06 Kasım 2016 Pazar 19:03
  musula nasıl sokmasam türkiyeyi amaç o
 • Misafir 06 Kasım 2016 Pazar 19:02
  bu topraklar bizim ve bu topraklarda olan bitene biz karar veririz .
 • Misafir 06 Kasım 2016 Pazar 19:01
  bu abd nin isi yokmu zirt birt gelip gidiyor
 • Misafir 06 Kasım 2016 Pazar 18:44
  Rusya'da Paşalar arasında neler oldu da hemen ertesinde böyle ani bir ziyaret gerçekleşti???
 • Misafir 06 Kasım 2016 Pazar 18:35
  rakka icin geldi ! sessiz kalirsaniz munbic sizde dedi ! suan yemek yiyorlar
 • Misafir 06 Kasım 2016 Pazar 18:14
  Boş yere gelmez...
 • Misafir 06 Kasım 2016 Pazar 16:31
  Acaba onun icin mi. Yoksa tutklamalar icin mi
Kalan karakter : 300