21 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Kayseri'de kıymalı pide yaptırmak için gelen bir kişiyi eşini rahatsız ettiği gerekçesiyle öldüren ve 'kasten adam öldürme' suçundan tutuklu yargılanan sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık, "Fıında karşılaştık, bana sırıttı. Ben de 'Ne cüretle, ne hakla eşimi rahatsız ediyorsun' diye tepki gösterdim. O da bana 'O benim de eşim. Çocuklar da benden olabilir' deyince kan beynime sıçradı. Ben de öldürdüm" dedi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanık T.Ç. (40), hayatını kaybeden Ş.S.(36)'nin eşi S.S., oğlu B.S. ve babası K.S. ve avukatlar hazır bulundu.

25 Temmuz'da Esentepe Mahallesi Girne Şehitleri Caddesi üzerinde bulunan bir ekmek fırınında Ş.S.'yi başından vurarak öldüren 40 yaşındaki tutuklu sanık T.Ç., mahkemede sorgu ve savunmasında, "Ölen Ş.S. bizim aynı köylümüzdür. eşim olan Z.Ç. de benim köylümdür. Eşimin kullandığı telefon benim adıma kayıtlıdır. Eşimin konuştuğundan şüphelendiğim için konuşma dokümanlarını çıkarttırdım. Bir numara ile sık görüştüğünü görünce eşime sordum. Eşim bana anlattı, o numaranın Ş.S.'ye ait olduğunu, bir düğünde eşimin fotoğrafını çektiğini ve eşimi fotoğraf ile tehdit etmiş. Ahlaki bir olay olduğu için, çoluğum çocuğum var, sadece telefon görüşmesi olduğunu düşündüğüm için bu konuyu sineye çektim, eşimi affettim, konuyu kapattık" diye konuştu.

CİNAYETİ SOĞUKKANLILIKLA ANLATTI

Olay gününü soğukkanlılıkla anlatan T.Ç., sözlerine şöyle devam etti: "Olay günü iş ararken tesadüfen fırında karşılaştık. Fırında dışarıda karşıma geçip, sırıttı. Daha önce kendisini telefonla da uyarmıştım. Ben de 'Ne cüretle, ne hakla eşimi rahatsız ediyorsun' diye tepki gösterdim. O da bana 'O benim de eşim. Çocuklar da benden olabilir' deyince kan beynime sıçradı. Fırının dışında yanımdaki tabancamı çıkarıp bir el ateş ettim. Daha sonra fırının içerisine kaçtı. Koşarak peşinden girdim. Fırının içindekilere müdahale etmeyin, bu namus meselesi dedim. İçeride bir yere dayandığını gördüm, ayağına sıkıp bırakacaktım ama üzerime doğru gelmeye kalkışırken ayağı kaydı, kurşun başına isabet etti. Silahı 2 yıl önce başka husumetlerim olduğu için Kırıkkale'den ruhsatsız satın almıştım. Sürekli silahımı yanımda taşırdım."
Hayatını kaybeden Ş.S.'nin eşi S.S., oğlu B.S. ve babası K.S. de mahkemede hazır bulunarak, sanıktan şikayetçi olduklarını söylediler.

"SANIK 'BU DARBECİDİR' DİYE BAĞIRDI"

Ş.S. ile inşaatta birlikte çalışan ve tanık olarak dinlenen M.E.D. de "Biz Ş.S. ile inşaatta alçı ustayız. Olay günü kıymalı pide yaptırmak için fırına geldik. Pidelerin bir kısmını ben aldım ve arabaya bindim, diğer kısmını o alacaktı. Silah sesi duydum, şok oldum. Sanığın 'Bu darbecidir' diye bağırdığını duydum, hemen kaçarak saklandım. Gerisini bilmiyorum" dedi.

Fırında çalışan ve tanık olarak dinlenen İ.Y. ise "Ben olayın olduğu fırında çalışıyorum. Dışarıdaki silah sesini duymadım. Maktulü fırına girerken görmedim ama elinde silah olan birisi girdi. 'Bu namus meselesi engellemeye çalışana sıkarım. Bu darbeden daha kötü' diyerek içeri doğru girdi. Bir silah sesi de patlayınca adam gitti, biz içeri girdiğimizde Ş.S. başından vurulmuştu" şeklinde konuştu.

Şikayetçi tarafın katılan avukatı Bülent Mehmet Hodul, sanığın cinayeti planlayarak ve olay yerinde keşif yaparak işlediğini iddia etti. Avukat Hodul, mahkeme heyetinden süre isteyerek, bu konuda tanıkları olduğunu, olaydan bir gün önce sanığın fırının etrafında gezdiğini söyleyecek tanıkları dinleteceklerini söyledi.

Mahkeme heyeti katılan tarafın avukatına süre vererek, duruşmayı erteledi.

İHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 21:00
  sanık cezasını çekmelidir diye düşünenlere tavsiyem, empati kurmadan cevap vermeyin. câni biri olmuş olsaydı karısısıyla birlikte vururdu, sanık insaflı davrandığı gibi eşini affetmiş. siz olsanız bu durumda, sapıkla karşılaştığınız esnada birde üstüne size sırıtarak eşinize böyle bir laf atsa ne yapardınız. eminim ki aynı şeyi yapacağınızdan eminim.
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 02:27
  eline sağlık
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 01:22
  Eğer doğru ise sanığa beraat verilmeli.
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 00:41
  Allah göstermesin çocuğun bendendir ne demek zaten ağır tahrik var
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 00:19
  eline sağlık bir pislikten kurtulmuş dünya.
 • Misafir 07 Kasım 2016 Pazartesi 22:37
  allah kimsenin başına vermesin ama bir erkek için en zor anlardan biri.
 • Misafir 07 Kasım 2016 Pazartesi 19:32
  allahm kimsenin başına vermesin çok zor bir durum kanunlar ne diyor bilmiyorum ama namusuna laf atılmamalı kimsenin
 • Misafir 07 Kasım 2016 Pazartesi 18:05
  Allah kimsenin başına vermesin. Allah kurtarsın.
 • Misafir 07 Kasım 2016 Pazartesi 17:58
  karısı gerçekten aldatmış bile olsa kimsenin birini suçuna ceza kesme hakkı yoktu.allah böyle bir hakkı kula vermemiş. ceza vermek ancak devletin işidir.o nedenle katil katildir ve hukuki olan ceza almasıdır.
 • Misafir 07 Kasım 2016 Pazartesi 17:20
  Beraat verilmeli hakkaniyete uygun olan budur. Fakat tck ya gore mecbur ceza alacak.
Kalan karakter : 300