17 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Bursa'nın merkez Osmangazi İlçesi'ndeki 203 lise müdür ve yardımcılarının haberleşmek amacıyla kurdukları 'Okul Müdürleri Atama' adlı WhatsApp grubuna, erkek cinsel organı fotoğrafı gönderdiği iddia edilen Hürriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ö.K. açığa alındı.

Hürriyet Anadolu Lisesi Müdürü Ö.K.'nin açığa alınmasına neden olan olay, Osmangazi İlçesi'ndeki liselerde görev yapan lise müdür ve yöneticilerinin yer aldığı 203 üyeli WhatsApp grubunda yaşandı. İddiaya göre, Ö.K. gece saat 23.24'te gruba erkek cinsel organı fotoğrafı attı. Fotoğrafı gören grup üyeleri tepki gösterirken, bazı üyeler ise virüs olabileceğini düşündü. Grup yöneticisi fotoğraf üzerine Ö.K.'yi gruptan çıkardı. Grupta yer alan üyelerin şikayeti üzerine Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı ve Ö.K. Osmangazi Kaymakamlığı tarafından açığa alındı.

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri olayı doğrularken, konuyla ilgili görevlendirilen müfettişlerin soruşturmayı sürdürdüğünü ve Ö.K.'nin Osmangazi Kaymakamlığı tarafından açığa alındığını bildirdi.

'İŞKOLİK'MİŞ

Açığa alınmasına rağmen okulun internet sitesinde hala müdür olarak görülen Ö.K.'nin özgeçmişinde ise şu ifadeler yer alıyor:

"Marmara Üniversitesi Türkyat Araştırmaları Enstitüsü, Türk Dili Edebiyatı Ana Bilim Dalı Türk Dili Bilim Dalında Çağdaş Türk dilleri bilhassa Özbek Dili ve Edebiyatı üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. Halen aynı bölümde Özbekçe-Rusça-Türkçe üzerine karşılaştırmalı gramer çalışmaları üzerine doktora çalışması yapmaktadır. Hayatını çalışmak prensibine dayamış ve işkolik olduğunu belirten Özcan Bey, halen Hürriyet Anadolu Lisesinin okul müdürü olarak görevine devam etmektedir."

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 12:46
  böyle bir şey yapan kişinin resmen aklını yitirmiş olması gerekir. bu işin içinde bir art niyet olabilir ve birileri komple kurmuştur bence çok iyi araştırılması gerekir.
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 11:46
  Kendisinin de olsa bilerek atmamıştır.Anlayış gösterilmeli
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 11:04
  virus olma ihtimali yüksek, o yüzden yargısız infaz yapılmamalı , hem kanun önünde hemde kişiye karşı hal ve tavırda , interneti kullanırken çok dikkatli olmak gerekir , her linke tıklamamak çok önemli , play store dan indirim yaparken verdiğiniz izinler çok önemli...
 • Misafir 08 Kasım 2016 Salı 10:57
  peki biri telefonunu alıp o gruba foto atmış olamaz mı? adamı tanımam etmem. ama böyle bir şey yapılsa ne kadar kolay birinden kurtulmak o zaman
Kalan karakter : 300