16 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Ankara’da 1992 doğumlu İ.A adlı erkek, taciz ve cinsel suçlar nedeniyle girdiği cezaevinden kısa bir süre önce tahliye edildi. Aynı suçları işlemeye devam ettiği belirlenen İ. A., 2 kız öğrenciyi hedef aldı. Kırıkkale doğumlu İ.A., 29 Ekim kutlamalarının olduğu gün Ankara sokaklarında dolaşmaya başladı. İ.A., Konya Yolu üzerinde bulunan bir yurttan çıkan kızları bir süre izledi. Bu kızlardan birini kendisine hedef seçen sapık, çevrede insanların olmadığı bir anda genç kıza arkadan sarılarak, tecavüz girişiminde bulundu. Genç kızın çığlıklarını duyan vatandaşların koşması üzerine paniğe kapılan İ.A., olay yerinden kaçtı. Vatandaşlar durumu polise bildirdi.

AYNI DOLMUŞA BİNDİ, ‘YARDIM EDEYİM’ DEDİ

Sapık, 24 saat geçmeden aynı gün Ankara’ya bir kamu kurumunun sınavı için gelen genç kızı bindiği dolmuşta takip etmeye başladı. 29 Ekim kutlamaları nedeniyle Ankara’da bazı yolların kapalı olması nedeniyle dolmuş şoförü, genç kızın memleketine gitmek üzere ulaşmak istediği AŞTİ’nin (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) önünden geçemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine hafif derecede yürüme engeli bulunan genç kız, şoföre AŞTİ’ye en yakın yerde inmek istediğini söyledi. Genç kızın Ankara’ya yabancı olduğunu fark eden sapık İ.A., genç kıza yaklaşarak, “Ben de AŞTİ’ye gidiyorum, beraber gidelim” dedi.

TENHA SOKAKTA GENÇ KIZA...

Kendisine yardımcı olacağını düşünen genç kız, sapık İ.A.’ya “Tamam” dedi. İ.A., genç kızı, AŞTİ’nin arka girişine doğru tenha yola doğru götürmeye başladı. Yolda bir süre ilerleyen ve çevrede insanların olmadığını anlayan sapık İ.A., genç kıza bir anda saldırdı. Saldırı karşısında şoke olan ve çığlık atmaya başlayan genç kız, tüm çabasına rağmen sapık İ.A.’dan kurtulamadı ve tecavüze uğradı. Genç kız çevredeki vatandaşların yardımıyla Çiftlik Karakolu’na giderek, şikayetçi oldu. Sapık İ.A., polis ekiplerince kısa sürede yakalanarak, gözaltına alındı. Karakolda suçunu kabul eden İ.A., Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. İ.A., savcılık sorgusunun ardından Ankara 1. Sulh Ceza HÂkimi Sezer Söylemez tarafından “nitelikli ve basit cinsel saldırı” suçlarından tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Sapık İ.A.’nın, pişkinlik derecesindeki savunması “pes” dedirtti. Tecavüzü kabul eden İ.A., “Direndi, ‘yapma’ dedi. Buna rağmen kendisi ile cinsel ilişkiye girdim. Suçumu kabul ediyorum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum” dedi.

 

Fevzi ÇAKIR/GAZETE HABERTÜRK


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 18 Kasım 2016 Cuma 18:50
  idam istiyoruz. eğer adalet sistemi adaleti yerine getiremeyeceksi, verin halka bunları
 • Misafir 18 Kasım 2016 Cuma 16:10
  hadım edilsin idam istiyoruz
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 10:52
  bu gibi hasta tipleri kısırlaştıracaksın veya hadım edeceksin. en büyük ceza budur bunlar için.
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 10:31
  hadım şart gittikçe böyle insanlar çoğalıyor işlenen suça caydırıcı bir ceza yok çünkü
 • vaktiseyir 09 Kasım 2016 Çarşamba 10:23
  bu tip olaylardan artık bıktık! ağır ceza yaptırımlarını uygulamazsanız daha çok türerler. cezalar ağır olmalı ki bir daha bu tip olaylar yaşanmasın! atın içeri bu sapığı sürünsün içerde!
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 09:28
  Basıt cinsel saldırı ne demek ya ! Şimdi bu sapığı magdurun ailesi öldürse ölüme sebebiyetten mi ceza alacak yoksa kasten öldürmekten mi ! Hakkaniyet adına hiç adil değil çok yazık
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 09:20
  cınsel saldırı suçlarında sartlı tahlıyeyeye affa hayır !
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 09:19
  idam böyleler için gelsin.
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 09:17
  Basit cinsel saldırı oh ne güzel.
 • Misafir 09 Kasım 2016 Çarşamba 09:06
  insanlara güven duygumuz kalmadı artık ya:(
Kalan karakter : 300