ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP'li vekillerin tutuklanmasına ilişkin kanunların uygulandığını belirterek, "Yanlış olan şey kanunun uygulanmasına direnmektir ve HDP'li milletvekillerinin yaptıklarıdır" dedi. HDP grup toplantısına katılan büyükelçilerin saygısızlık yaptığını kaydeden Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

HDP'Lİ VEKİLLERİN TUTUKLANMASI
Türkiye hukuk devleti, herkes kanun önünde eşit. Dolayısıyla kanun sıradan bir vatandaşa nasıl uygulanıyorsa, dokunulmazlığı kaldırılmış bir milletvekiline de aynı şekilde uygulanır. Burada Cumhuriyet savcılarının yaptığı şey kanunu uygulamaktan ibarettir, yanlış olan şey kanunun uygulanmasına direnmektir ve HDP'li milletvekillerinin yaptıklarıdır.

"BÜYÜKELÇİLER SAYGISIZLIK YAPTI"
Dün HDP'nin grup toplantısına bazı ülkelerin büyükelçileri giderek, bu saygısızlığı yaptılar. Türkiye'nin içişlerine, yargısına müdahaleye cüret ettiler. Hiç kimse, ne CHP Genel Başkanı, ne başka bir parti, ne de Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileri, ne de bir başkası Türk yargısına emir ve talimat veremez, tavsiye ve telkinde bulunamaz. Türkiye'nin yargısı AB üyesi ülkelerin yargıları gibi bağımsız ve tarafsız bir yargıdır. Dışarıdan hiçbir müdahaleye açık değildir.

"TÜRKİYE ALEYHTARLARI MÜTTEFİK"
Türkiye'nin aleyhine kim çalışıyorsa, Almanya'nın doğal müttefiki. Türkiye'nin aleyhine kim çalışıyorsa, Avrupa Birliği ülkelerine bakıyorsunuz bazı ülkelerinin doğal müttefiki. Ona her türlü korumayı veriyorlar, saraylarda ağırlıyorlar, cumhurbaşkanları kabul ediyor. Bunun mesajı şudur; Sizin aleyhinize kim çalışıyorsa bizim başımızın üzerinde yeri vardır. Cumhurbaşkanı dahil bizde en üst düzeyde kabul görür.

VEKİLLERE: LÜTFEN GİDİN İFADE VERİN
Şu anda HDP'den 15 milletvekiliyle ilgili işlem yapılmış durumda. Bir milletvekili de gelip ifadesini vermiş geçmişte. Ama geri kalan milletvekilleri çağrı yapıldığı halde onlar henüz ifade vermeye gitmemişlerdir. Onlara da çağrıda bulunuyorum, lütfen gidin savcılara veya mahkeme çağırdıysa mahkemeye ifade verin, onların sorularını cevaplandırın. Şu anda gitmeyen bütün milletvekillerini, parti farkı gözetmeksizin herkesi ben ifadelerini vermeye çağırıyorum.

"PKK'NIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ MÜ YAPIYOR?
CHP'nin Sayın Genel Başkanı ve sözcülerinin açıklamalarıyla HDP'nin açıklamaları arasında, Kandil'in açıklamaları arasında, açıklayanlar dışında bir fark var mı? CHP, kendisine oy verenlerin sözcülüğünü mü yapıyor yoksa PKK'nın sözcülüğünü mü yapıyor? Atatürk'ün koyduğu istikamette mi siyaset yapıyor, yoksa FETÖ'nün koyduğu istikamette mi siyaset yapıyor? Milletin belirlediği ilkeler doğrultusunda mı yoluna yürüyor, yoksa baktığınızda Türkiye'ye zarar veren, aynen AB ülkesi büyükelçilerinin yaptığı gibi Türkiye'ye kim zarar veriyorsa onların yanında, arkasında, önünde mi durmuştur?

"TÜRKİYE'Yİ ZORA SOKMA OPERASYONU"
Bu, uluslararası bir projedir, Türkiye hükümetinin DEAŞ terör örgütüne yardım yaptığını ispatlamak. Özellikle Fetullahçı Terör Örgütü'nün kurucusu ve yöneticisi terörist Fetullah Gülen'in talimatıyla, yargı içerisindeki Fetullahçı teröristlerle, kolluk içindeki teröristlerin işbirliğiyle, bir de yargı kararına bağlayarak aldıkları talimat doğrultusunda Türkiye'yi sıkıştırmak, zora sokmak için başlattıkları bir operasyon.


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000