21 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Kabataş'ta denizin ortasına yan yana dikilen kazıklar görenleri şaşırttı. Denizin açıklarında yan yana dizilen kazıkların ‘Martı Projesi'ne ait olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Kabataş'ta yapmaya başladığı Kabataş Transfer Merkezi Projesi, kamuoyunda bilinen adıyla Martı Projesinin ‘kanatları açık bir martı' şeklinde tasarlandığı açıklanmıştı. Proje nedeniyle Ağustos ayında Kabataş'ta bulunan iskeleler kapanmış, inşaat nedeniyle Kabataş'ın 2 yıl deniz trafiğine kapanacağı duyurulmuştu.

Karadan yürütülen çalışmaların yanı sıra, denize çakılan kazıklarla Martı projesinin dolgu ayağına da başlanmış oldu. Deniz trafiği ile raylı sistemin birleştiği Kabataş'ta, projeyle 10 bin metrekarelik bir meydan oluşturulacak. Proje ile Kabataş İskelesi, Kabataş-Taksim füniküler hattı ve yapımına başlanan Mahmutbey-Kabataş metro hattı entegre olacak. Transparan şekilde tasarlanan "Martı" şeklindeki iskele alanının 300 metrekare olacağı; inşaatın yüksekliğinin ise 9,5 metreyi aşmayarak silüeti bozmayacağı belirtilmişti.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
  • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 16:29
    Sanki denize 15mt olan yerde adam denize giriyor
  • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 16:20
    denize sıfır (ya da 15-20 metre) uzaklıktaki evler, şimdi denize 100 metre (115-120 metre) uzaklıkta olacak sanırım. benim evim olsa, bedel düşüsü kadar ibb'den tazmin isterdim.
Kalan karakter : 300