18 OCAK 2017
ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan bugün saat 15.00 sıralarında, Kent Meydanı-Heykel hattında ring yapan İpekböceği adlı tramvaylardan birinde "Bayramınız kutlu olsun" anonsu yapıldığını öne sürdü.

BURULAŞ BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ise olayı öğrenince araştırma başlattıklarını belirterek, "Tramvaylardan birinde sürücü, dokunmadik olan, 'inen yolculara yol verin' anonsu yerine hemen yanında bulunan, 'Bayramınız kutlu olsun' anonsu olan tuşa basmış. Soruşturma başlattık" dedi.

CHP Bursa İl Başkanı Şadi Özdemir, Kent Meydanı-Heykel hattında ring yapan İpekböceği adlı ulaşım aracında bugün, 'Bayramınız kutlu olsun' anonsu yapıldığını öne sürdü. Bu konuda çok sayıda vatandaştan şikayet aldıklarını söyleyen Özdemir, "Yurt genelinde 10 Kasım Atatürk'ü Anma törenleri gerçekleştirilirken, ne yazık ki saat 15.00 sıralarında, Kent Meydanı-Heykel hattında yolcu taşıyan tramvayda provokatif bir eyleme imza atıldı. Ne acıdır ki bu durum da yine Bursa'da yaşandı. Milli yas ilan edilmiş ve anma etkinliklerinin yapıldığı bir günde, kutlama anonsu yapıldığı iddiaları doğruysa, bu saygısızlığı kabul etmek mümkün değil. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ve aziz şehitlerimizin hatırasına saygısızlık yapanlar bedelini bir gün mutlaka ödeyecekler" dedi.

"BİZE HİÇ BİR ŞİKAYET GELMEDİ"

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşımını sağlayan BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ise CHP'ye geldiği öne sürülen çok sayıda şikayetten kendilerine bir tane dahi gelmediğini belirtti.

Basın açıklamasından sonra yaptıkları araştırmada, o saatte bu güzergahta 4 tramvayın çalıştığını tesbit edildiğini belirten Fidansoy, "Tramvaylarda ve metro hattındaki vagonlarda, ekranlarda bulunan ve dokunmatik tuşları olan otamatik anonslarımız var. 'İnen yolculara yol verin', 'Kapı önlerinde durmayın' ve 'Bayramınız kutlu olsun' gibi. Tramvay hattında görev yapan bir sürücü ise saat 15.30 sıralarında Altıparmak Caddesi'nde, 'inen yolculara yol verin' tuşu yerine, 'Bayramınız kutlu olsun' tuşuna basmış. Olayı fark edince hemen müdahale etti. Biz soruşturma başlattık" dedi.

DHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
300
 • Misafir 11 Kasım 2016 Cuma 01:19
  yolculara yer verin butonu yanında bayramınız kutlu olsun butonu ilginç
 • Misafir 11 Kasım 2016 Cuma 00:38
  Bilerek yapmamıştır hemen ekmeğiyle oynamayin bir insanin sorun bi danisin
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 22:26
  Soruşturma başlatmışlar
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 22:19
  Bilerek yaptığı belli
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 22:10
  kasıtlı yapmadığı ne malum ? bence acınmamalı bu bir provakasyondur !
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 21:52
  bazıları da tetikde, biri bir hata yapınca çölde su bulmuş gibi seviniyor, bu kişiler kendilerine baksınlar yaptıkları hataları hiç görmüyoırlar.
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 20:48
  Oldu hemen adami isten atin nolmus yani
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 20:45
  hatasız insan olmaz o adam yanlış bir tuşa bastığı için işinden olmamalı ama isteyerek yapmışsa da en cezasını çekmelı.
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 20:44
  Idam edin adami bari yuh artik
 • Misafir 10 Kasım 2016 Perşembe 20:44
  Boş işlerle uğraşmayın adamın ekmeğinle oynamayın
Kalan karakter : 300