ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın villasına girmeye çalışan hırsızlar iki gün sonra Etiler'de başka bir villadan hırsızlık yaptıktan sonra suçüstü yakalandı. Çetenin, 18 yaşındaki 8 aylık hamile kadını kullanarak güvenlikli sitelere rahat girdikleri anlaşıldı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın Beşiktaş Arnavutköy Mahallesinde bulunan villasına 7 Kasım saat 21.00 sıralarında giren iki kişi, içerde bulunan evin aşçısıyla karşılaşınca paniğe kapılıp kaçtı. O sırada evde bulunmayan Orman, olayı öğrenince şikayetçi oldu. Görgü tanıkları ve kamera görüntülerinden yola çıkan Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin kaçtıkları aracı tespit etti. Aracın kiralık olduğu anlaşıldı.

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

Kiralayan kadının kocasının, hırsızlık suçundan yattığı cezaevinden kısa süre önce tahliye olduğu belirlendi. Şüphelilerin yeni bir araç kiraladıkları, İstanbul'un birçok yerini dolaştıkları tespit edildi. Takibe alınan ve 600 kilometre yol kateden aracın en son Etiler'de bir villaya geldiği anlaşıldı. Polis, Etiler'de M.F.'ye ait evi soymak isteyen zanlıları suçüstü yakaladı. 2'si kadın 5 kişi gözaltına alındı. Araçtan çok sayıda ziynet eşyası çıktı. Zanlıların, Fikret Orman'ın villasına girdikten bir gün sonra Üsküdar'da bir villaya girerek 30 bin liralık ziynet eşyası ile 150 dolar para çaldıkları anlaşıldı.

8 AYLIK HAMİLE DE ÇETEDEN

Şüpheliler Bayram E.(32), Zafer E.(27), Hasan Ö.(26), Yağmur E.(23), Kardelen D.(18) Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulandı. 3 erkek şüphelinin de hırsızlıktan sabıkalı olduğu, geçen ay tahliye edildikleri anlaşıldı.  Zanlıların, iyi giyinerek dikkat çekmedikleri, 8 aylık hamile Kardelen D.'yi kullanarak güvenlikli sitelere girdikleri saptandı.
Polis, şüphelilerin hırsızlıkta izledikleri yöntemi de ortaya çıkardı. Hava karardıktan sonra kiraladıkları otomobillerle işe çıkan şüpheliler, ışıkları yanmayan villaları kendilerine hedef seçiyor, buldukları ziynet eşyaları ve parayı alıp kaçıyorlardı.

Mustafa ŞEKEROĞLU / İSTANBUL


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000