ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Uluslararası Üsküdar Sempozyumuna katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "İstanbul'da yerel yönetimler 22 yıldır sessiz bir devrim yaşıyor veya sessiz bir inkılap gerçekleştiriyor" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleşen Uluslararası Üsküdar Sempozyumuna katıldı. Bakan Avcı'nın yanı sıra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, milletvekilleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı sempozyumda Üsküdar'ı tanıtan kısa bir sinevizyon gösterisi izlendi. Daha sonra sanatçı Özhan Eren'in mini bir konser verdiği sempozyumda "15 Temmuz" ele alındı.

"ÜSKÜDAR O GECE KOCA BİR VATAN KESİLMİŞTİR"
Sempozyumda bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "15 Temmuz'da hepimizin ciğeri yandı. Üsküdar o gece Boğaziçi köprüsüyle, Çengelköy'üyle Acıbadem'iyle direniş öyküsün sembolü Kısıklı meydanıyla; bir belde değil bir semt değil koca bir vatan kesilmiştir. O gece Tüm Türkiye direndi ancak Üsküdar'ın direnişi bir başka ibadetti. Yan yana omuz omuz yaşlı genç demeden meydanlar akın etmiştik" diye konuştu.

"İSTANBUL YEREL YÖNETİMLERDE SESSİZ BİR İNKILAP GERÇEKLEŞTİRİYOR"
Sempozyumda bir konuşma gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ise, "Türkiye 15 yıldır İstanbul ise 22 yıldır yerel yönetimlerde sessiz bir devrim yaşıyor veya sessiz bir inkılap gerçekleştiriyor" dedi.

Yerel yönetimlerin İstanbul'da olağanüstü etkinliklere imza attığını Üsküdar'ın da bu konuda başı çektiğine değine Bakan Avcı, "Üsküdar kendisine çok yakışan bir performans sergiliyor. Bu sempozyumun 9'uncusunun Üsküdar'da gerçekleşmesinden duyduğumuz memnuniyetle birlikte, programa baktığınız zaman hüzünlenmemeniz elde değil. Çünkü bu program size, sempozyum boyunca neleri takip edeceğini anlatmaktan çok adeta neleri kaçıracağınızı anlatmak için yazılmış bir program. O kadar güzel oturumlar peş peşe ki bir faninin temposunun yetemeyeceği şekilde programlanmış. Ne kadar gayret ederseniz edin ancak bazılarını inceleme imkanınız olacak" diyerek sempozyumun çok dolu olduğuna vurgu yaptı.

İHA


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000