ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Şırnak'ın Uludere İlçesi'nin güneyinde, Türk birliklerine saldırı hazırlığı içerisinde olduğu tespit edilen, bir grup teröristin bulunduğu bölgeye yapılan topçu atışı sonucu 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, dün alınan anlık istihbarat değerlendirilerek, Uludere'nin güneyinde, Türk birliklerine saldırı hazırlığı içerisinde olduğu tespit edilen, bir grup teröristin bulunduğu bölgeye topçu atışı yapıldı.

Topçu atışlarıyla 2 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Topçu atışları sonucu yaralanan teröristlerin olduğunun da telsiz konuşmalarından tespit edildiği ifade edildi. TSK'nın açıklamasında, atış sonrası, teröristlerin kendi aralarında yaptığı belirtilen telsiz görüşmeleri şöyle yer aldı:

"1'inci telsiz: Heval doktoru çağırın gelsin kayıplarımız var yaralılarımız var.

2'nci telsiz: Doktor oraya gelemez riskli olur. Ölü varsa bırakın yaralıları getirmeye çalışın.

1'inci telsiz: Şu an 2 kaybımız var biri Salih, diğeri yeni ismini bilmiyorum, öldüler. En az 4 yaralı var gördüğüm, hepsi sanki ağır taşırken tekrar vururlar bizi, o da riskli.

2'nci telsiz: O zaman örtüye girin bekleyin, ilk müdahaleyi yapmaya çalışın.

1'inci telsiz: Tamam heval, bakacağız artık. Ama birisi yukarı çıksın etrafı gözetlesin biz mağaraya giriyoruz sizi bekliyoruz.

2'nci telsiz: Tamam, Ahmetgil geldiği zaman haber veririm, tahliyeyi düşünürüz.

1'inci telsiz: Tamam heval, ama zor durumdayız bilin! Ona göre…"

MARDİN'DE PATLAYICI TUZAKLAYAN PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Mardin'in Derik ilçesinde, Derik-Viranşehir karayolunda dün patlayıcı tuzaklayan PKK'lı gerçekleştirilen operasyon ile etkisiz hale getirildi.

DHA'nın haberine göre, Derik İlçesi'ndeki Denktaş Mahallesi yakınlarındaki Derik-Viranşehir karayoluna dün patlayıcı tuzaklayan PKK'lı gerçekleştirilen operasyon ile etkisiz hale getirildi. PKK'lının karayoluna tuzakladığı patlayıcı, ihbar üzerine olay yerine giden güvenlik güçleri tarafından tespit edildikten sonra yol trafiğe kapatılarak kontrollü bir şekilde patlatılmıştı.

Öte yandan, yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının imha edilmesi anını gösteren bir video da ortaya çıktı. Video kaydında, bomba imha uzmanı ekiplerin fünye yerleştirerek, kontrollü olarak imha ettikleri patlayıcıların infilak ettiği anlar saniye saniye kayıt altına alınmış.

 

  • Uludere

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000