ÖNE ÇIKANLAR
SON DAKİKA

Zonguldak'ta FETÖ terör örgütüne ait hazırlanan iddianamede müşteki olarak ifade veren Z.Ç., örgüte ait okulda öğretmenlik yaptığı sırada kendisinin zorla evlendirilmeye çalışıldığını anlattı.

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, müşteki olarak ifadesi alınan Z.Ç., örgüte ait dönemin Fatih Koleji'nde öğretmen olarak çalıştığını, çalıştığı okulda belirli aralıklarla yapılan toplantılarda Fetullah Gülen'e ait videolar seyrettirilerek kitaplarının okunduğunu anlattı. Z.Ç., seçim döneminde de AK Parti'ye oy verilmemesi yönünde kendilerine uyarılarda bulunulduğunu ifadesinde söyledi.

SEÇİMDE SİYASİ PARTİ GÖREVLİ KARTLARI VERİLMİŞ

Kendilerine diğer siyasi partilere ait sandık müşahitliği kartı verildiğini de anlatan Z.Ç. isimli kadın, "Seçim zamanı 'AK Parti'ye oy vermeyin, başka istediğiniz hangi partiye oy verirseniz verin' şeklinde konuşmalar oldu. 2015 yılı içerisinde yapılan seçimde, bayan ve erkek öğretmenlerin hepsine siyasi parti görevli kartları verildi. Bu kartlarla sandık başına gönderildik. Bu kartların nereden temin edildiğini bilmiyorum" dedi.

EVLENMEYE RAZI GELMEYİNCE DE CEHENNEMLİK OLACAĞINI SÖYLEMİŞLER

K.D. isimli tanımadığı bir kişi ile zorla evlendirilmek istendiğini de söyleyen Z.Ç., "K.D. isimli bir şahsın dernekte yöneticilik yaptığını söylediler. Kendisiyle evlenmeye razı gelmeyince de cehennemlik olacağımı söylediler. Evlilik olayına beni zorla ikna edip nişanladılar. Bir süre sonra nişanı bitirmek istedim" diye konuştu.

KREDİ ÇEKİN, BANK ASYA'YA YATIRIN DEMİŞLER

Diğer bankalardan kredi çekilmek suretiyle Bank Asya'ya para yatırılması istendiğini de ifade eden Z.Ç., "'Hangi banka kabul ederse kredi çekin' diyerek Bank Asya'nın zorda olduğunu ve çektiğimiz kredileri bu bankanın hesabına yatırmamızı istediler" diye ifade verdi.

Barış DOĞAN/ ZONGULDAK


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
Kalan karakter : 2000